Teknoloji

Yeni Oyuncağım ve İş Arkadaşım: Nikon D5100 Fotoğraf Makinesi

İyi bir gazetecinin mesleki bilgi ve ahlakının yanı sıra yetkin olması gerektiğini düşündüğüm üç yeterlilik saymıştım. Bilişim teknolojileri ve yabancı dil dışındaki üçüncü yeterlilik iyi fotoğaf çekebilmekti. Kendi önerime kulak verdim ve daha iyi fotoğraflar çekebilmek için bugün ilk adımı attım: Bu alanda kendimi daha da geliştirmek için yeni bir profesyonel fotoğraf makinesi aldım. 

İlk defa lisede fotoğrafa merak sarmış ve Kodak Z740 yarı profesyonel makinemle fotoğraf dünyasına adım atmıştım. Kodak Z740 ile National Geograpic’i biriktirerek aldığım eğitim CD’leri bana iyi birer öğretmen oldu. Temel bilgileri ve farklı çekim tekniklerini kısa sürede öğrendim.

Ancak aradan uzun bir süre geçti ve ben fotoğrafla çok yakın olamadım. Bugün ise aramızdaki mesafeyi azaltmak için yeni bir adım attım ve yeni bir profesyonel fotoğraf makinesi aldım. Artık bir Nikon D5100 fotoğraf makinem var. Bu makineyle fotoğraf serüvenime kaldığım yerden devam etmek ve bu alanda kendimi geliştirmek istiyorum.

Önümüzdeki günlerde fotoğrafa dair çok şey yapacağım. Gelişmeleri, deneyimlerimi yine blogumda “Fotoğraf” kategorisi altında paylaşacağım.

 

Takip edin!

Uluslararası İlişkiler, Medya ve İletişim öğrenimi gördü. Politik Akademi ve Medya Akademi'yi kurdu. İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği'nin (İGBD) kuruluşunda görev aldı. Olay TV'de dış haber editörü olarak profesyonel gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Türk'e katıldı. 2015 ortasında Anadolu Ajansı'nın sosyal medya yöneticisl oldu. Okan Yüksel'in blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü, "İnternet Gazeteciliği ve Blog Yazarlığı" adlı bir kitabı bulunuyor. Uluslararası ilişkiler, medya ve iletişim teknolojileriyle ilgileniyor.

2 thoughts on “Yeni Oyuncağım ve İş Arkadaşım: Nikon D5100 Fotoğraf Makinesi

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir