ÖZGEÇMİŞ

1988 yılında mühendis bir baba ve öğretmen bir annenin çocuğu olarak Adana‘da dünyaya geldim. Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü‘nden mezun oldum. Bu ilk üniversite deneyiminden sonra ancak gazeteci olursam başarılı ve mutlu olabileceğime karar verdim. İkinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi‘nde Medya ve İletişim okudum.

Yüksek lisans seviyesindeki akademik çalışmalarım sırasında Politik Akademi ve Medya Akademi adlı projelerin koordinatörlüğünü üstlendim.

2007’de kuruluşunda genel koordinatör olarak görev aldığım Politik Akademi, Türkiye’de alanında bir öncü oldu ve birçok ödül aldı. Medya Akademi, yeni medya alanında önemli bir Türkçe haber ve bilgi kaynağı haline dönüştü.

Profesyonel çalışma hayatım ise henüz Bursa’da üniversite öğrencisi iken Olay TV‘de başladı. Televizyon gazeteciliğini burada öğrendim ve dış haber editörü oldum. İlerleyen süreçte aynı kuruluşta Dünya Hali adlı programı hazırlayarak sundum. Ayrıca haber merkezinin sosyal medya koordinatörlüğünü üstlendim. 2014 başında Al Jazeera Turk ekibine katıldım. 2015 ortalarında Al Jazeera’den ayrılarak Anadolu Ajansı’na geçtim. Millî Savunma Bakanlığı ve Başbakanlıkta sosyal medya danışmanı olarak görev yaptım.

Profesyonel iş yaşamı ve öğrenim hayatımın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında da mesleki çalışmalar yürüttüm. Kurucuları arasında olduğum İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği‘nde Genel Sekreterlik görevini 2008 yılından bu yana yürütmekteyim.

Öğrendiklerimi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Bu nedenle çok sayıda kurum ve kuruşta eğitim verdim. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu, Bursa Gazeteciler Cemiyeti, İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği ve Anadolu Ajansı Haber Akademisi‘nde sosyal medya, internet gazeteciliği ve blog yazarlığı eğitimleri verdim. Ne mutlu ki yüzlerce kişiyi bloglarla tanıştırdım, bir o kadarını sosyal medya konusunda daha iyi seviyelere taşıdım.

Bunların yanı sıra “İnternet Gazeteciliği ve Blog Yazarlığı” ile “YouTube ve Video Blog Rehberi” adlı kitaplarım bulunuyor.

Bu güne kadar aldığım başarı ve ödüller ise şöyle:

  • 2011 Turkcell Blog Ödülleri, NTV Haber-Gündem Blogları Kategorisi, 2.lik ödülü.
  • 2008 Blog Ödülleri, Haber-Gündem Blogları Kategorisi, 1.lik ödülü.
  • 2007 Bloggum Blog Ödülleri, 1.lik ödülü.
  • Sabah Gazetesi Güney Makale Ödülü, 1.lik ödülü.
  • YKKED Köy Enstitüleri Makale Yarışması, 1.lik ödülü.
  • Avrupa Birliği ve Ekolojik Tartım Organizasyonu, Organik Düşün Organik Davran Makale Yarışması, 1.lik ödülü.

Tüm bunların yanı sıra, profesyonel CV’ye ulaşmak için TIKLAYINIZ.