Etkili blog nasıl olmalı ?

1
Özden Çobanoğlu (anonim)

Okan Bey merhabalar 🙂

Kitabınızı maalesef okumaya fırsat bulamadım belki okumuş olsaydım bu soruyu sormayacaktım…

Kendi halinde nacizane bir blog yazarıyım ancak bir adım daha ileriye gitmeyi yaptığım işi blog ya da sosyal medya üzerinden ekonomik bir kazanıma dönüştürmeyi düşünüyorum…Sizce herkesin bir adım önüne geçebilmek için neler yapmalı???….

Şimdiden teşekkürler….sevgiler 🙂

Okan Yüksel yanıtlandı
0
Okan Yüksel 8 İtibar Puanı

“Daha geniş bir özeti yakın zamanda blogumda bir makale şeklinde yayınlamaya karar verdim. Linkini gönderir, ayrıca bu sayfada da paylaşırım” demiştim.

Daha geniş geniş bir özeti blogumda bir makale şeklinde yayınladım. Yararlı olacağını umarım: http://okanyuksel.com/2016/01/iyi-blog-icin-15-onemli-oneri/

Okan Yüksel yanıtlandı
0
Okan Yüksel 8 İtibar Puanı

Merhaba Özden 🙂

Kitabı okumanı öneririm ama madem bu kadar bekledin, yakın zamanda güncelleştirilmiş ikinci baskı yayınlanacak. İmzalı bir tane göndereceğim, onu okuman daha fazla işe yarayabilir.

Senin gibi çalıştığı bölgeyi tanıyan, iyi bir çevreye sahip gazetecilerin blog yazarak başarı elde etmeleri zor olmayacaktır. Ancak blogunu profesyonel olduğun gazetecilik gibi bir alan yerine sevdiğini bildiğim kitaplar üzerine açmak sana başarının yanında keyif de sunabilir.

Düşüncelerimi özetlemem* gerekirse şunları yazabilirim:

  • İlgi ve bilgi sahibi olunan konuda blog yazmak başarıya ulaşmak için önemli.
  • Periyodikleşme ve okuyucu sadakati kazanma ziyaretçi sayısını artırmayı sağlıyor.
  • Reklamlar veya sponsorlu içeriklerle gelir modelleri oluşturmak işi daha sürdürülebilir yapıyor.
  • Web 2.0′ın etkileşim ortamını sağlamak, bu ortamı kullanmak okuyucular üzerinde oldukça etkili.
  • Fotoğraf, infografik ve video gibi görsel içerikler kullanmak ziyaretçileri daha uzun süre blogta tutmaya yardımcı olabiliyor.
  • Sosyal medyada aktif olmak, özellikle yazıları Facebook ve Twitter’da paylaşmak arkadaşlarını ve yeni insanları bloguna çekmek için faydalı olabiliyor.

Şu anda aklıma ilk gelenler bunlar ama eminim soruyu okuyan diğer ziyaretçiler de kendi görüş ve deneyimlerini paylaşarak, içeriği daha zengin bir hale getirecektir.

Soru ve ilgin için teşekkürler. Bursa’ya, selamlar, sevgiler…

*Daha geniş bir özeti yakın zamanda blogumda bir makale şeklinde yayınlamaya karar verdim. Linkini gönderir, ayrıca bu sayfada da paylaşırım.

Okan Yüksel yanıtlandı

Soru istatistikleri

  • Aktif
  • Görüntülenme3534 kere
  • Yanıtlar1 yanıt
  • Takipçiler1 takipçi
Question and answer is powered by AnsPress.io

Paylaşım