Maksat Muhabbet

maksat muhabbet okan yüksel

Maksat Muhabbet ile Türkiye’nin en farklı röprotaj sitesini kurduk!

Toplumun hayat ve düşüncelerini  merak ettiği “öteki” insanlarla muhabbet etme fikri aklımıza geldiğinde içimizi garip bir heyecan kapladı. Bu projenin eğlenceli ve bir o kadar da öğretici olacağına inandık. İşte bu heyecan ve inançla yola çıktık ve “Maksat Muhabbet”in temelleri atıldı.

Sitenin tasarımıyla uğraşırken, proje fikri daha da olgunlaştı. Siteye bir anket eklemeye ve muhabbet edilecek isimleri okuyucunun seçmesine karar verdik. Böylelikle “Maksat Muhabbet” çok daha farklı bir proje haline geldi.

Her ay okuyucular tarafından seçilmiş bir kişiyle röportaj yaptık ve yayınladık. İşin güzel tarafı röportajları nasıl ayarladığımızı, hangi soruları soracağımızı okuyucularımız da bildi ve çoğu zaman bu süreçlere müdahil oldular.

Peki, tüm bunları yaptık da ne oldu? Aynı sokakları, caddeleri, şehirleri ve hatta koca bir dünyayı paylaştığımız “öteki”yi daha yakından tanıma şansımız oldu. Belki onları tanıdıkça empati kurduk ve daha sağlıklı, her bireyiyle daha barışık olduğumuz bir toplum olmaya bir adım daha yaklaştık. (maksatmuhabbet.org)