“YouTube ve Video Blog Rehberi” yayınlandı

Yeni kitabım, “YouTube ve Video Blog Rehberi” yayınlandı. Kitap, D&R, Medya Kitabevi ve diğer seçkin kitapçıların yanı sıra internette de satışta.

İnternet Gazeteciliği ve Blog Yazarlığı” kitabımın ardından ikinci kitabım, “YouTube ve Video Blog Rehberi” de yayınlandı.

Türkiye’nin ilk video bloggerlarından birisi olarak, bu kitabı YouTuber ve video bloggerlar için bir başucu kaynağı olması amacıyla yazdım. Kitapta YouTube’da nasıl kanal açılacağı, kanalın nasıl geliştirileceği gibi teknik konuları herkesin rahatlıkla anlayabileceği bir dilde kaleme aldım. Kitapta YouTube’a dair teknik konuların yanı sıra kaliteli ses ve video üretimine de genişçe yer ayırdım. YouTube ve video alanında çalışan profesyonellerle röportajlar yapılarak, onların bilgi ve deneyimlerinin okuyucuya aktarmayı amaçladım.

Kitapta YouTube sayesinde hayatı değişen “sıradan” insanların ilham verici hikâyelerini de unutmadım. Okuyucuya kılavuz olması umuduyla onların görüş ve önerilerini de paylaştım.

Kitabı almayı düşünenlere şunu söyleyebilirim: Bu kitabı okuyunca hayatınız elbette değişmeyecek! Ancak kitapta paylaşılan bilgi ve deneyimleri dikkate alarak açacağınız bir YouTube kanalı hayatınızı mutlaka değiştirecek…

Takip edin!

4 thoughts on ““YouTube ve Video Blog Rehberi” yayınlandı

 1. Okan bey kitabınızı mutlaka alacağım, umarım benim gibi amatör youtuber’lar için yol gösterici bir kitap olur. Ayrıca kitap eski tarihli kitabınızı güncellemeyi düşünüyor musunuz? Malüm youtube bir sürü yeni politikalar sundu…

  1. Merhaba Muzaffer Bey, ilginiz için teşekkür ederim. “YouTube ve Video Blog Rehberi” kitabı hala güncelliğini koruyor, en azından genel çerçevede oldukça yararlı olacağını düşünüyorum.

   Daha güncel bir kaynak ararsanız da Mayıs 2020’de Medya Akademi Yayınları tarafından yayınlanan “Tüm Boyutlarıyla Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya” kitabımı öneririm. Bu kitapta da YouTube’a ve içerik üretimine detaylı olarak değindim.

   Kitap hakkında detaylı bilgiyi https://www.medyakitabevi.com/urun/dijital-pazarlama-sosyal-medya-kitap/ adresinden edinebilirsiniz.

   İyi günler dilerim,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir