“YouTube ve Video Blog Rehberi” yayınlandı

“YouTube ve Video Blog Rehberi” yayınlandı

Yeni kitabım, “YouTube ve Video Blog Rehberi” yayınlandı. Kitap, D&R, Medya Kitabevi ve diğer seçkin kitapçıların yanı sıra internette de satışta.

İnternet Gazeteciliği ve Blog Yazarlığı” kitabımın ardından ikinci kitabım, “YouTube ve Video Blog Rehberi” de yayınlandı.

Türkiye’nin ilk video bloggerlarından birisi olarak, bu kitabı YouTuber ve video bloggerlar için bir başucu kaynağı olması amacıyla yazdım. Kitapta YouTube’da nasıl kanal açılacağı, kanalın nasıl geliştirileceği gibi teknik konuları herkesin rahatlıkla anlayabileceği bir dilde kaleme aldım. Kitapta YouTube’a dair teknik konuların yanı sıra kaliteli ses ve video üretimine de genişçe yer ayırdım. YouTube ve video alanında çalışan profesyonellerle röportajlar yapılarak, onların bilgi ve deneyimlerinin okuyucuya aktarmayı amaçladım.

Kitapta YouTube sayesinde hayatı değişen “sıradan” insanların ilham verici hikâyelerini de unutmadım. Okuyucuya kılavuz olması umuduyla onların görüş ve önerilerini de paylaştım.

Kitabı almayı düşünenlere şunu söyleyebilirim: Bu kitabı okuyunca hayatınız elbette değişmeyecek! Ancak kitapta paylaşılan bilgi ve deneyimleri dikkate alarak açacağınız bir YouTube kanalı hayatınızı mutlaka değiştirecek…

Takip edin!
Okan Yüksel

Uluslararası İlişkiler, Medya ve İletişim öğrenimi gördü. Politik Akademi ve Medya Akademi'yi kurdu. İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği'nin (İGBD) kuruluşunda görev aldı. Olay TV'de dış haber editörü olarak profesyonel gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Türk'e katıldı. 2015 ortasında Anadolu Ajansı'nın sosyal medya yöneticisl oldu. Okan Yüksel'in blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü, "İnternet Gazeteciliği ve Blog Yazarlığı" adlı bir kitabı bulunuyor. Uluslararası ilişkiler, medya ve iletişim teknolojileriyle ilgileniyor.

4 Yorum

Evden Eve Nakliyat Yayın tarihi12:24 pm - 2019/05/25

Teşekkürler paylaşım için

  Okan Yüksel Yayın tarihi9:41 am - 2020/08/20

  Katkınız için ben teşekkür ederim. Umarım faydalı olmuştur.

Muzaffer Çevik Yayın tarihi6:30 pm - 2020/05/11

Okan bey kitabınızı mutlaka alacağım, umarım benim gibi amatör youtuber’lar için yol gösterici bir kitap olur. Ayrıca kitap eski tarihli kitabınızı güncellemeyi düşünüyor musunuz? Malüm youtube bir sürü yeni politikalar sundu…

  Okan Yüksel Yayın tarihi9:44 am - 2020/08/20

  Merhaba Muzaffer Bey, ilginiz için teşekkür ederim. “YouTube ve Video Blog Rehberi” kitabı hala güncelliğini koruyor, en azından genel çerçevede oldukça yararlı olacağını düşünüyorum.

  Daha güncel bir kaynak ararsanız da Mayıs 2020’de Medya Akademi Yayınları tarafından yayınlanan “Tüm Boyutlarıyla Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya” kitabımı öneririm. Bu kitapta da YouTube’a ve içerik üretimine detaylı olarak değindim.

  Kitap hakkında detaylı bilgiyi https://www.medyakitabevi.com/urun/dijital-pazarlama-sosyal-medya-kitap/ adresinden edinebilirsiniz.

  İyi günler dilerim,

Bir Cevap Yazın

Paylaşım
Daha fazla Kariyer & İş Hayatı, Kültür & Sanat, Sosyal Medya, Yeni Medya, Youtube
Kapalı sosyal ağlarda troll’lere son

Her geçen gün popülerliğini artıran kapalı sosyal ağlar, sosyal medyada dengeleri değiştirdi. Bu ağlar Facebook ve Twitter gibi sektörün öncülerine...

Anadolu Ajansı Instagram’da ilk 3’te

Anadolu Ajansı, dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’da uluslararası haber ajansları arasında ilk üçe girmeyi başardı. Son bir yılda...

İnternet nedir? Nasıl çalışır?

İstatistiklerin de gösterdiği gibi çoğumuz interneti kullanıyoruz ancak pek azımız dünyayı değiştiren bu teknolojinin nasıl çalıştığından haberdar. Bu makalede şaşırtıcı...

Kapat