Özgeçmiş

Okan Yüksel, Uludağ Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler, Anadolu Üniversitesi’nde Medya ve İletişim öğrenimini tamamladı.

Profesyonel çalışma hayatına 2011 yılında Olay TV’de dış haber editörü olarak başlayan Okan Yüksel, aynı kuruluşta Dünya Hali adlı programı hazırlayıp sundu. Haber merkezinin sosyal medya koordinatörlüğünü üstlendi.

2014’ün başında Al Jazeera Türk’e katıldı. Al Jazeera Türk’ün Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube gibi mecralardaki  dijital yayınlarından sorumlu ekipte yer aldı.

2015 yılının ortalarında Anadolu Ajansı’na geçti ve Türkiye’nin en köklü haber ajansının sosyal medya hesaplarını yönetti. Bu süreçte Anadolu Ajansı, sosyal medyada Türkiye’nin en hızlı büyüyen medya kuruluşu oldu. Ulusal ve uluslararası arenada sosyal medyada çok önemli başarılara imza atıldı.

Okan Yüksel, 2016-2018 yılları arasında T.C. Başbakanlık ve T.C. Millî Savunma Bakanlığı’nda sosyal medya sorumlusu ve danışman olarak görev aldı.

2018 yılında tüm resmi görevlerinden ayrılan Okan Yüksel, Medya Akademi’yi kurdu. Türkiye’nin yeni medya okulu Medya Akademi, Ankara merkezli olarak tüm Türkiye’de dijital pazarlama, sosyal medya, internet haberciliği, halkla ilişkiler, medya ve iletişim alanlarında danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunmaya başladı. Medya Akademi, kuruluşunun ilk yılında onlarca ulusal ve uluslarası kurum, kuruluş ve şirkete danışmanlık hizmeti sundu. Düzelenen eğitim programlarında 300’ün üzerinde mezun verilerek, alanında Türkiye’nin en fazla tercih edilen eğitim ve danışmanlık şirketi olmayı başardı.

 

Akademik çalışmalarını da sürdüren Okan Yüksel, İstanbul Okan Üniversitesi’nin Yeni Medya, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümlerinde öğretim görevlisi olarak iletişim dersleri veriyor.

Profesyonel iş yaşamının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında da çalışmalar yürüten Okan Yüksel, kurucuları arasında olduğu İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği‘nin Genel Sekreterlik görevini 2008’den bu yana yürütmektedir.

Okan Yüksel’in pek çok üniversitede ders kitabı olarak okutulan “İnternet Gazeteciliği ve Blog Yazarlığı”, “YouTube ve Video Blog Rehberi” ve “Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya” adlı iki kitabı ve çok sayıda akademik makalesi bulunmaktadır.

Okan Yüksel’in bugüne kadar kazandığı başarı ve ödüller ise şöyledir: Blog Ödülleri, Haber-Gündem Blogları Kategorisi, 1.lik ödülü. Bloggum Blog Ödülleri, 1.lik ödülü. Turkcell Blog Ödülleri, NTV Haber-Gündem Blogları Kategorisi, 2.lik ödülü. Sabah Gazetesi Güney Makale Ödülü, 1.lik ödülü. YKKED Köy Enstitüleri Makale Yarışması, 1.lik ödülü. Avrupa Birliği ve ETO, Organik Düşün Organik Davran Makale Yarışması, 1.lik ödülü.

Okan Yüksel ile aşağıdaki sosyal medya hesapları ve e-posta adresi aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz.

Twitter: www.twitter.com/okanyuksel
Facebook: www.facebook.com/okanyuksel
Instagram: www.instagram.com/okanyuksel
YouTube: www.youtube.com/okanyuksel

E-Posta Adresi: okan@medyaakademi.com.tr