Bursa Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı

Bursa Hayvanat Bahçesi, Türkiye’deki emsalleri arasında en önde gelenlerden bir tanesi ve belki de birincisi. Hayvanat bahçesinin bünyesinde 67 tür ve toplam 600 hayvan var. Ayrıca 206 bin 600 metrekarelik alanıyla da Türkiye’nin en geniş ikinci hayvanat bahçesi.

Bahçeye giriş saat 17:00’a kadar çok cüzi bir ücretle mümkün. Çıkış saati size kalmış, dilediğiniz kadar gezebiliyorsunuz.. Hayvanların durumu oldukça iyi, mutluluklarını görebiliyorsunuz. Diğer hayvanat bahçelerinde hayvanlar eziyet içerisinde görünüyorlar ama ilk defa Bursa’da bu izlenimi yaşamadım. Bahçenin içerisinde çok güzel bir köy kurulmuş. Köyün içerisinde atlar, eşekler, inekler, koyunlar, tavuklar, güvercinler ve daha birçok hayvan var.

Hayvanat bahçesinin hemen yanında Botanik Park yer alıyor. Park içerisinde binbir çeşit bitki var. İnanın, her birisi ayrı bir mükemmellik! Ayrıca spor alanları ve bisikler parkurları da göz dolduruyor.

Eğer Bursa’daysanız ya da birgün yolunuz Bursa’ya düşerse mutlaka Hayvanat Bahçesine ve sonrasında da hemen yanında yer alan Botanik Park’a uğrayın. Hatta Botanik Park’ta bir güzel iskender yemeyi de ihmal etmeyin…

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir