Çağan Irmak’tan Prensesin Uykusu

Babam ve OğlumUlak ve Issız Adam adlı filmleriyle büyük başarı elde eden ünlü senarist, yönetmen Çağan Irmak, şimdi de Prensesin Uykusu adlı filmiyle sinemaseverlerin karşısında. Senaryosunu Çağan Irmak‘ın yazıp, aynı zamanda yönettiği Prensesin Uykusu adlı film, sıradan olayları konu alan ama sıra dışı bir anlatıma sahip. Filmin konusu şöyle:

Kütüphanede memur olarak çalışan Aziz, kendi küçük dünyasında sakin ve huzurlu bir hayat sürdürmektedir. Birgün, mahalleye yeni açılan kuaförün sahibi Seçil ve 10 yaşındaki kızı Gizem, Aziz’in oturduğu apartmana taşınır. Aziz’in yeni komşularıyla renklenen hayatı, küçük kızın daldığı uzun uykuyla gölgelenir. Gizem’in daldığı uykunun tetiklediği bambaşka olaylarla, sıradan görünen ama aslında rengarenk karakterlere sahip bu insanlar birlik olup, kaderi değiştirmeye çalışırlar.

Filmi henüz dün izlemiş birisi olarak filmin, oyuncuların ve elbette Çağan Irmak‘ın beklentilerimi olabildiğince karşıladığını söyleyebilirim. Film oldukça sıcak, duygulu ve bir o kadar da gülümsetici. Zaten Çağan Irmak da filmi için “En güleryüzlü filmim oldu” diyor.
Film boyunca tüm duygularınız sürekli bir değişim, dönüşüm yaşıyor. Bir sahnede gülüyor, bir diğerinde düşünüyor ve belki de ağlıyorsunuz… Bu noktada senaryo kadar oyuncuların da büyük etkilerinin olduğu kuşkusuz: Çağlar Çorumlu, Sevinç Erbulak ve Genco Erkal başta olmak üzere tüm oyuncular işlerini hakkını vererek yapmışlar.
Film boyunca görsel bir şölen izleme şansınız da oluyor: Film içerisindeki animasyonlar, özellikle de kütüphane içerisindeki ahtapot sahnesi mükemmel bir işçiliğin ürünü. Açıkçası Türkiye‘de yapılmış bir filmde böylesine iyi animasyonlar beklemiyordum. Filmin animasyonları gerçekten iyi!
Filmin müziğine gelecek olursak, film müzikleri Redd Grubu tarafından yapılmış. Redd Grubu da projenin diğer paydaşları gibi üstüne düşeni yapmış: Filmin müzikleri, özellikle Redd Grubunu takip edenler için oldukça tatmin edici.
Senaryosunu Çağan Irmak‘ın yazıp, yönettiği Prensesin Uykusu; çok iddialı olmasa da güler yüzlü, yüzünüzde tebessüm bırakacak bir film.
Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir