İnternet Gazeteciliği Atölyesi’nde Kurulan Blog ve Siteler

İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği‘nin (İGBD) Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) ile birlikte düzenlemekte olduğu Temel İnternet Gazeteciliği Atölyesi‘nin ilki geçtiğimiz haftalarda sona erdi. Bir ay süren atölye çalışmaları boyunca katılımcılar internet gazeteciliği ve blog yazarlığı konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Levent ÖzenTuğçe Çamsarı ve bendeniz Okan Yüksel‘in koordinatörlüğünde yürütülen atölye çalışmaları sonrasında birçok katılımcı kendi web sitelerini oluşturarak internetteki yerlerini aldılar.

Atölye katılımcıları arasında yer alan Aydın DağtekinDerya Uysal KayıhanDilek Göral, Elif AkınErcüment KartalH. Gül KolaylıHuriye Bilişik, İhsan BölükM. Aykut GüngörMesut DemirNagihan GörkemOsman Akın, Rüştü Elitez ve Yunis Can Topaktaş katılım sertifikalarını önümüzdeki günlerde düzenlenmesi planlanan törenle alacaklar.

İnternet Gazeteciliği Atölyesi sonrasında katılımcıların oluşturmuş oldukları blog ve siteler, atölye çalışmalarının ne kadar da yararlı olduğunu gözler önüne seriyor. İş bu web sitelerinin bir bölümü şu şekilde:

Huriye Bilişik – http://www.huriyebilisik.com: Gündem 16 dergisinde ve BUFSAT‘ta yaptığı çalışmalarla Bursalıların ve özellikle fotoğrafseverlerin yakından tanıdıkları Huriye Bilişik’in obkektifinden fotoğraflar ve kaleminden yazılar bulacağınız bu adreste, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

İhsan Bölük – http://www.ihsanboluk.com.tr: Bursa Meydan Gazetesi’ndeki köşesinden Türkiye’ye ve dünyaya dair çarpıcı saptamalarını okuduğumuz, Bursa’nın en cesur kalemlerinden, gazeteci İhsan Bölük’ün oluşturmuş olduğu haber sitesinde birbirinden ilginç haberleri ve cesurca kaleme alınmış köşe yazılarını okuyabilirsiniz.

Dilek Göral – http://www.dilekgoral.com: Ekonomik Pusula gazetesindeki yazılarıyla tanıdığımız Dilek Göral’ın oluşturmuş olduğu blogta ekonomiye ve hayata dair yazılar bulabilirsiniz.

Tuğçe Çamsarı – http://www.tugcecamsari.com: İGBD bünyesinde çalışmalarını sürdüren ve TİGA eğitmenleri arasında bulunan bilişim teknolojileri ve yazılım uzmanı Tuğçe Çamsarı’nın blogunda hayata dair birbirinden çarpıcı yazılar bulabilir, ayrıca Tuğçe Çamsarı’nın sizler için seçtiği yazıları okuyabilirsiniz.

Şafak Aydın – http://www.safakaydin.com.tr: Birçok projede önemli görevler üstlenen, inşaat mühendisi Şafak Aydın’ın web sitesinde ise bulmaca hakkında birçok bilgi ve sözlüğe ulaşabilirsiniz. www.bulmacabul.com adresindeki sitesiyle bulmaca meraklılarının yakından tanıdıkları Şafak Aydın, bundan sonra www.safakaydin.com.tr adresinde de yazmaya başlıyor…

Vicdan Kayır – http://www.vicdankayir.com.tr: Kaleme aldığı haber ve yazılarla Bursa’da ve Türkiye’de ciddi bir okur kitlesi edinen, renkli kişiliğiyle dikkatleri üzerine çeken Vicdan Kayır, Mavi adını verdiği blogunda hayata dair yazılar kaleme alıyor. Birbirinden ilginç ve hayatı yansıtan yazıları okumanızı öneriyoum.

Şadan Hergüner – http://www.sadanherguner.com: 17 yıldır medyanın hemen her alanında çalışmalar yürütmüş, radyo, televizyon programları hazırlamış ve çeşitli gazete ve dergilerde yazılar kaleme almış bir isim Şadan Hergüner. Aynı zamanda iletişim ve diksiyon konularında eğitimler veren Şadan Hergüner, blogunda hayata dair yazılar kaleme alamakta ve sunduğu hizmetler hakkında detaylı bilgiler vermekte.

Duygu Özbekçe – http://www.bursastk.com: Duygu Özbekçe’nin hazırladığı Bursa STK adlı site, Bursa genelindeki Sivil Toplum Kuruluşlarını bir araya toplamayı amaçlıyor. Site içerisinde sivil toplum hakkında geniş bilgilerin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarına ait iletişim bilgileri de yer almakta.

Elif Akın – http://www.elifakin.com.tr: Uludağ Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler bölümünde okumakta olan Elif Akın, aynı zamanda İGBD çalışanları arasında yer alıyor. Elif Akın, henüz yeni oluşturduğu blogunda hayata ve çalışmalarına dair yazılar kaleme almayı planlıyor.

Ercüment Kartal – http://kartal.cc: Bursa’da yayınlanmakta olan birçok gazete, dergi ve internet sitesinde çalışmalarını gördüğümüz Ercüment Kartal da yakında blogunda yazmayı planlıyor. Henüz tasarım aşamasında olan blogun, ilerleyen zamanda gelişecek ve içerik olarak zenginleşecek.

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir