Sınavlar da Üniversite de Bitti: Şimdi Sırada Hayat Üniversitesi Var!

Üniversitede sınavlar bitti, hatta yavaş yavaş sınavların sonuçları da açıklanmaya başladı. Açıklanan iki dersten de geçecek puanları alarak mezuniyete iki adım daha attım. Şimdi, henüz açıklanmayan diğer dört sınavın sonucunu bekliyorum: eğer bu dört sınavdan da iyi sonuçlar gelirse üniversite hayatımın mezuniyet aşamasına geçmiş olacağım. Beklemediğim bir aksilik olmaz ise Uludağ Üniversitesi’ndeki ve ayrıca Anadolu Üniversitesi’ndeki öğrenim hayatım başarılı bir şekilde sona erecek.

Tabii hayatın asıl başarı kriteri diplomarımın üzerindeki notlar olmayacak. Ne kadar başarılı olup olmadığımı çalışma hayatımdaki performansım gösterecek.

Anlayacağınız artık çok daha fazla çalışmam gerekiyor: Şanslı bir genç olarak üniversite öğreniminin hemen sonrasında işsiz kalmadan, çalışma hayatına atılıyor olmam Hayat Üniversitesi’nde daha fazla çaba sarf etmem gerektiği anlamına geliyor. Çalışmayı hedeflediğim kurumda çalışma hayatıma başlamış olmama rağmen henüz alanımla ilgili her türlü bilgiye halim olmamam beni daha fazla çalışmaya, kendimi daha fazla geliştirmeye itiyor.

Önümüzdeki süreçte kişisel ve mesleki gelişimin üzerine yoğunlaşarak elimdeki imkanları en iyi şekilde kullanmaya çalışacağım. Hemen blogumun sağ üst köşesinde sıraladığım hedeflerime ulaşmak için yakaladığım  şansları değerlendirmek ve benden beklenenden çok daha fazla bir performans sergilemek istiyorum.

Başarılı olup olamayacağımı, hep beraber zamanla göreceğiz…

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir