Türkiye Seçimini Yaptı: AKP Durmayacak ve Yoluna Deman Edecek…

12 Haziran 2011 Genel Seçimleri’nin resmi olmayan sonuçları açıklandı. Elimizdeki sonuçlara göre şunu rahatlıkla söyleyebiliriz: AKP durmayacak ve yoluna deman edecek…

Türk siyaset tarihinde önemli bir rekora imza atan AKP, üst üste girdiği 3. genel seçiminden de tek başına iktidar olarak çıktı.

AKP’nin önümüzdeki 3. döneminde Türkiye’ye nasıl şekil vereceğini hep beraber göreceğiz. Benim öngörüm; Türkiye’yi siyasal olarak ciddi anlamda bir değişime, dönüşüme uğratan AKP şimdi de ekonomik ve kültürel alanlarda ciddi bir değişime, dönüşüme önayak olacak. Türkiye AKP’nin değerleri doğrultusunda değişecek ve bu değişimi artık sokaklarda da gözlemleyebileceğiz.

Dilerim yarınlarda gerçek anlamda özgür; sözde değil özde ileri demokrasiyi benimemiş bir Türkiye var olur.

Takip edin!

2 thoughts on “Türkiye Seçimini Yaptı: AKP Durmayacak ve Yoluna Deman Edecek…

  1. sevgili okan yazılarını bloggumda da takip ediyordum. yine güzel şeyler yazmaya ve yapmaya devam ediyorsun. başarılarının devamını diliyorum.

    yazına gelince ülkemizde ileri demokrasinin var olduğuna inanmıyorum. ayakta uyutulan bir seçmen ve halktan saklanan bunce gerçek var. seçim sonuçlarına bir vatandaş olarak itibar etmiyorum. ama yine de ülkemiz için herşeyin hayırlısını olmasını diliyorum. çünkü elimizden gelen başka birşey yok. keşke olabilse ve bizde işte o zaman gereğini yapabilsek. saygılar…

  2. Görüş ve değerlendirmelerin için teşekkür ederim, Arslan. Aynı dönemlerde başladığımız blog yazlarığı serüveninde halen birlikte yürüyor ve doğru bildiklerimizi insanlarla paylaşıyor oluşumuzdan mutluluk duyuyorum.

    Türkiye ve demokrasi hakkındaki yorumun önemli, “ileri”yi bırak “normal” bir demokrasimiz bile yok maalesef. Ki dünyanın geri kalanında da bu böyle… Ben demokrasiyi, hele hele “ileri” bir demokrasiyi ütopya olarak görüyorum. Demokrasi büyük bir yalan, en azından Türkiye’de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir