Çizgi Dizi Şirinler, 3 Boyutlu Sinema Filmiyle Sinamaseverlerin Karşısına Çıktı

Belçikalı karikatürist Peyo (Pierre Culliford) tarafından yaratılan ve milyonlarca kişi tarafından takip edilen çizgi dizi Şirinler, 3 boyutlu bir komedi filmi olarak sinamasevererin karşısına çıktı.

Çocukluğumda sıkı bir Şirinler takipçisi olarak, Elif”in sinamaya gidelim teklifini değerlendirdim ve Elif‘le birlikte filmi izledim.

Şirinleri üç boyutlu olarak beyaz perdede görmek güzeldi. Beklentilerimi tam olarak karşılamasa da yine de “şirin” buldum Şirinler’in sinema filmini. Şirinler köyünden New York sokaklarına uzanan filmin konusu kısaca şöyle:

Orta Çağ’ın kötü sihirbazı Gargamel, Şirinlerin köyünü keşfeder ve ormanda onları kovalar. Bu sırada Sakar Şirin, her zamanki gibi sakarlıklarına devam ederek  “yasak” bir mağraya mağara girer, tabii onu durdurmak isteyen diğer Şirinler de… Mağaradaki sihir, Şirinler’i New York’un tam ortasına düşürür. ancak Gargamel, Şirinler’in peşini New York’ta da bırakmaz. Evli bir çifte sığınan efsanevi küçük mavi yaratıklar, Gargamel onları bulmadan geri köylerine bir yol bulmaya çalışırlar…

Eğer siz de vatki zamanında bir Şirinler izleyicisiyseniz ve Şirinlerin New York maceralarını merak ediyorsanız filmi izlemenizi önerebilirim. Ancak şunu da söylemeliyim, söz konusu üç boyutlu bir animasyon olunca Şirinler bir Buz Devri kadar başarılı olmamış.

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir