Son Günlerde Olan İyi Şeylere Dair

Bilgisayarımın başına ortmadan önce güzel bir kahve yaptım. Günlük süt ve doğal bal ile güzel bir kahve oldu. İnsanın kendi kahvesini yapması çok güzel birşey. Bunu yoğun iş temposu içerisinde anlamıştım. Kendi kahvemi yapmaya bile fırsatım olmuyordu, şimdi böyle bir fırsatım var ve ben de tadını çıkartıyorum.

Yazının başlığı “Son Günlerde Olan İyi Şeylere Dair”. Aslında hayatımda son günlerde yaşanan çok da iyi şeyler yok ancak aldığım kararlar var. İşin güzel tarafı bir iki hafta geçmesine rağmen bu kararları uygulamaya devam ediyorum. Örneğin arkadaşlarımın yoğun ısrarına rağmen (kötü arkadaşlar!) iki haftadır bir tek sigara bile içmedim. Alkol konusunda ise tam anlamıyla “sosyal içici” oldum denilebilir. Haftada en fazla 2 akşam, fazlası yok: azı makbul…

Ayrıca sağlıklı beslenmek her zaman istediğim birşeydi. Artık buna da ciddi ciddi dikkat ediyorum. Fazla ve sağlıksız gıdalar yemiyorum. 4 ayda 16 kilo vermek gibi bir hedefim var. Bunda düzenli spor ve bisiklet de bana yardımcı olacak. Yamıştım, yeni bir bisikletim var artık.

2013’te kendimi geliştirmek ve belki de “gerçekleştirmek” için çalışacağımı yazmıştım. Bunun için çalışıyorum. Aynı zamanda İngilizcemi olabildiğince geliştirmeye ve ayrıca ALES’ten mümkün olan en yüksek notu almak istiyorum. Yarın İngilizce için YDS kursuna başlıyorum. Soru çözme tekniklerini öğreneceğim, böylelikle kısa zamanda çok daha fazla soru çözmek mümkün oluyormuş. Bakalım, söyledikleri gibi mi olacak?

İşte son günlerde durumlar böyle. Kendimi düzene koymaya, olması gerektiği gibi yaşamaya çalışıyorum. Mutlu muyum? Olacağım…

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir