Google Hangouts ile Herkes Kendi Televizyon Programını Yapacak

Bilgi ve iletişim teknolojilerinin öncüleri arasındaki Google hayatımıza bir güzellik daha kattı. Bu güzelliğin adı Hangouts.

Hangouts, çok kişiyle görüntülü ve sesli görüşme yapıp, bunları Youtube’ta kaydetip diğer insanlarla da paylaşmanıza olanak sağlayan bir program.

Yani, Hangouts ile dünyanın dört bir yanındaki insanlarla (Mesela aile üyeleriniz, dostlarınız veya iş arkadaşlarınızla…) sanal bir odada buluşup görüşme olanağına kavuşabiliyorsunuz.

Gazetecilik ve bilişim teknolojileri konusunda meraklı olunca Hangouts ilk duyurulduğunda bu program ile “sosyal tartışma programı” yapma fikri aklıma geldi. (Evet, bu fikir televizyonlardaki salak tartışma programlarını izlerken aklıma geldi.) Böylelikle video bloglarıma konuk alabileceğimi ve sosyal bir program yapabileceğimi düşünmüştüm.

Sonradan bunu Cüneyt Özdemir yönetimindeki dipnot‘ta geçrekleştirdiler ve bence mükemmel de oldu. Sonrasında  biz de test amacıyla Politik Akademi için “Politik Akademi Forum” adlı bir test yayını hazırladık, yayınladık.

Politik Akademi için yaptığımız test yayını oldukça olumlu tepkiler aldı ve biz de haftada bir gün program yapmaya karar verdik. Yeni yayın dönemimizde, yani önümüzdeki ay, düzenli olarak sosyal tartışma programları yapacağız. Bu programlara katılmanız için de Politik Akademi web sitesine gerekli bağlantıları yayın öncesinde ekleyeceğiz. Ayrıca Hangouts’ın yanı sıra Ustream ya da Web.tv üzerinden de programları Canlı olarak yayınlayacağız. Yine bu yayınları da Politik Akademi web sitesi üzerinden izleyebileceksiniz.

Önümüzdeki süreçte güzel projelere imza atacağız ve bu beni çok heyecanlandırıyor. Mutluyum.

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir