Yemekteyiz: Tüm Türkiye Yemekte

Tam anlamıyla bir salgın yaşanıyor. Çevremdeki hemen herkes bu salgına kapılmış görünüyor. Evet, SHOW TV’nin beğenilen programı Yemekteyiz’den bahsediyorum.

Daha önce Amerika, Fransa, Almanya, İngiltere, Macaristan, Danimarka ve Hırvatistan gibi ülkelerde yayınlanan ve rating rekorları kıran yarışma Türkiye’de de bir salgın halini aldı. Önceleri bu kadar ciddi boyutlara ulaşacak bir program olabileceğine ihtimal vermiyordum ama bugün yanıldığımı görüyorum.

Gerek SHOW TV’de yayınlanan orjinal format, gerekse Star ve FOX’taki taklitler olsun yarışma yurdum insanını kendisine çekmeyi başardı.

Sanal alem de bu salgından kurtulamamış olacak ki Facebook’taki Yemekteyiz Grubu‘nun şu an 5.999 üyesi var. 6.000’inci üye olmayı düşünüyorum şu anda 🙂

Sözlükler de nasibini almışlar, örneğin Ekşi Sözlük’te yemekteyiz başlığına 2241 giriş yapılmış..

Aslında bu programın böylesine tutulmasında utanılacak, sıkılacak bir durum olduğunu da sanmıyorum. Programın kendince, belirli bir kalitesi var. Herkesin birbirine saygısızca sataşması pek hoş olmazsa da en azından pratik bilgiler sunuyor insana. Hatta çoğu kişinin elinde bloknot, notlar aldığını kafamda kurabiliyorum. En azından ben bile, açılmayan bir kavanozun pratikçe nasıl açılabileceğini veya domateslerin kaynar suda nasıl soyulabileceğini yemekteyiz izlerken öğrendim.

Ayrıca programın İstanbul ile sınırlı kalmaması Adana ve Trabzon bölümlerinin çekilmesi ve daha farklı illerde bölümlerin çekilecek olması da yurdum yemek kültürünün sergilenmesi açısından yararlı olur inancındayım.

Sözün özü, yemekteyiz Türkiye’nin koşullarına uygun bir formatmış. Bunu ilk keşfeden SHOW TV olmuş ki, bir iç yapımı olarak böylesine az masraflar yaparak böylesine büyük paralar kazanmasını bildi.

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir