III. Öğrenci Kulüpleri Arası Diyalog Kongresi Başlıyor

Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Topluluğu tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlencek olan Uludağ Öğrenci Kulüpleri Arası Diyalog Kongresi, 26 Şubat 2011 tarihinde başlıyor. “Üniversite gençliğinin ülkemizin siyasetine, ekonomisine ve sosyal politikalarına olan duyarlılığını arttırmak ve bilgili, donanımlı ve duyarlı bir şekilde üniversiteden mezun olmalarına katkıda bulunmak” amacıyla yapılan kongreye Türkiye‘nin dört bir tarafından üniversite öğrencileri katılacaklar.

Kongrenin açıklanan programı, geçen senelerde olduğu gibi oldukça yoğun. İki gün planlanan kongre, ilk gün Bursa Tayyare Kültür Merkezi‘nde, ikinci gün ise Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi‘nde devam edecek. Türkiye’nin birçok farklı üniversitesinden kongreye katılacak üniversite öğrencileri Türkiye’nin siyasetini, ekonomisini ve özellikle endüstri ilişkilerini tartışacaklar. Şüphesiz bu kitle arasından Türkiye’ye yön verecek siyasetçiler, yazarlar, ekonomistler ve sosyal politikacılar çıkacak…

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da oldukça yararlı bir kongre olacağına inanıyorum. Geçen yıl Mustafa Gümüş‘ün üstlendiği koordinatörlük görevini, bu yıl Fırat Pazarlı üstleniyor. Ayrıca Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Topluluğu başkanlığını yürüten İlyas Yılmazer de kongre ile birebir ilgileniyor. Bu üç dostumun ve diğer ekip arkadaşlarının başarılı bir kongre gerçekleştireceklerine inanıyor ve tüm ekibe başarılar diliyorum.

26 -27 Şubat 2011 tarihinde izleyeceğim ve bir oturumunu da yöneteceğim 3. Uludağ Öğrenci Kulüpleri Arası Diyalog Kongresi ile ilgili gelişmeleri yine bu satırlar aracılığıyla ilerleyen günlerde paylaşacağım.

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir