Prof. Dr. Ali Sarıbay Uludağ Üniversitesi’ne Rektör Adayı

Uludağ Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. Medet Mete Cengiz‘in, 29.01.2011 Cumartesi günü kanser tedavisi gördüğü Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi‘nde vefat etmesiyle boşalan Uludağ Üniversitesi rektörlük makamı için seçimlere iki haftadan az bir süre kaldı. Seçim tarihi yaklaştıkça, adaylar da belirlenmeye başlandı. Rektör vekili Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay‘ın yanı sıra Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Kılıçturgay, Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Mahmut Yavuz ve yine aynı fakülteden Prof. Dr. Kamil Dilek şu ana kadar adaylıklarını açıklayan isimler.

Adaylığını açıklayan dört hocamız da, inanıyorum ki Uludağ Üniversitesi‘nin geleceğine dair ciddi planlar yapmış ve bu planları samimi olarak uygulamak isteyen isimler. Fakat plan yapmak ve bunu samimi olarak uygulamak yeterli olacak mı, bilemiyorum. Bu noktada İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay, diğer adaylardan ayrılıyor. Tıp Fakültesi öğretim üyesi olan adaylardan farklı olarak Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay‘ın idari bilimler ve özellikle kamu yönetimi alanındaki hakimiyeti tüm Türkiye tarafından kabul ve takdir edilmekte.

Önümüzdeki haftalarda yapılacak rektörlük seçimleri, diliyorum Uludağ Üniversitesi adına hayırlı, uğurlu olur. Tüm İktisadi ve İdari Bilimler öğrencileri olarak gönlümüzden Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay ismi geçse de her kim seçilirse seçilsin, üniversitemiz adına hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz…

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir