Politik Akademi Yayın Hayatına Devam Ediyor

2007 yılında kuruculuğunu ve genel koordinatörlüğünü üstlenmiş olduğum Politik Akademi adlı proje üzerinde uzun bir aradan sonra tekrar çalışma kararı aldım. Yaklaşık beş yıl öncesinde birlikte yola çıkmış olduğum çalışma arkadaşlarımın da desteğiyle, Politik Akademi’yi Türkiye’nin en önemli sosyal bilim araştırma merkezlerinden bir tanesi yapmayı amaçlıyoruz.

Politik Akademi olarak, ilk günkü amaçlarımızla yolumuza devam ediyoruz: Projenin temel amacı “İİBF, SBF ve benzeri fakülte öğrencilerinin akademik anlamda kaliteli bilgi edinebilmelerine katkı sağlamak” olarak belirlenmişti. Bu amaç doğrultusunda akademik bilgi oluşturulan, paylaşılan ve bu paylaşımların tartışıldığı sanal ortamlar oluşturulmaya ve geliştirilmeye başlandı.

Projenin birçok yayını, yurt içinde ve dışında onlarca koordinatörü, binlerce takipçisi bulunmakta idi. Proje çerçvesinde birçok web sitesi tasarlanmış ve üretilen nitelikli bilgi bu siteler aracılığıyla ve ücretsiz olarak paylaşıldı.

Geleceğe yönelik plan ve program çalışmaları ise halen sürmektedir. Politik Akademi Projesi kapsamında yayınlanacak bir dergi, radyo ve televizyon programları hazırlanması düşünülmekte, gerekli alt yapı çalışmaları Politik Akademi koordinatörlerince sürdürülmektedir.

Projenin internet yayınına ulaşmak için www.politikakademi.org adresini; proje koordinatörleri arasında yer almak için, iletisim@politikakademi.org elektronik posta adresini kullanabilirsiniz.

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir