TTNET, Bu Son Sözüm Sana!

11 Mart 2011 tarihinde firmanıza (TTNET) Bursa/Nilüfer ilçesinde bulunan Activa Bilişim aracılığıyla “Yalın İnternet” başvurusunda bulundum ve bu başvuru sonrasında en geç üç içerisinde belirttiğim adrese TTNET yalın internet bağlantısı yapılacağı bildirildi. Telefon hattı istemediğim için yalın internet seçeneğini seçtim ama yalın internette de aylık ekstra 15 TL ödemem gerektiği söylendi, tüm anlamsızlığına rağmen bunu kabul ettim.

Bugün tarih 27 Mart 2011. Başvuru yaptığım 11 Mart 2011 tarihinden bugüne tam 16 gün geride kaldı. Aradan geçen 16 gün süresince evime internet bağlantısı yapılamadı. 16 günlük süre zarfında her gün firmanızın müşteri ilişkileri ve danışma hatlarına konu hakkında bilgi almak için başvurdum ama en ufak bir bilgi alamadım. Ne sorun hakkında ne de sorunun ne zaman çözüleceği hakkında bilgim olmadı. 444 0 375 numaralı TTNET Müşteri Hizmetleri beni Bursa Nilüfer Bölge Müdürlüğü’nüze, Bursa Nilüfer Bölge Müdürlüğünüz de TTNET Müşteri Hizmetlerine yönlendirdi. Bu kısır döngü içerisinde neredeyse saatlerce telefon başında sorunu anlamaya ve çözmeye çalıştım.

2005 yılından beri internet yayıncılığı üzerine çalışan, bu konuda yayınlar yapmış ve İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği’nin kurucu Genel Sekreteri olarak uzun yıllardan sonra ilk defa evim 16 gün internetsiz kaldı. Sanıyorum bu gidişle daha çok 16 gün internetsiz kalacağım! Üç günlük bağlantı vaadinize inanıp kapattığım diğer internet hattım sonrası internette yapmam gereken tüm işlerim aksadı. Tamamen sizden kaynaklanan sebeplerden ötürü söz vermiş olduğum işlerimi tamamlayamadım ve insanlara karşı mahcup olmanın yanı sıra ciddi maddi kayıplar yaşadım.

Geride kalan 16 günde bir tek yetkilinin tarafımı arayıp bilgilendirme yapmaması, konu hakkında en azından tarafımı bilgilendirmemesi TTNET adına oldukça üzücü. Yaşadığınız değişim, dönüşüm sürecinin müşteri ilişkileri ve kalite anlayışınıza olumlu yansıyacağını düşünmüş birisi olarak, bugün bu düşüncemde ne kadar da hatalı olduğumu üzülerekf görmüş oldum. 16 gün boyunca nasıl olup da bir eve sıradan bir internet bağlantısı yapmayı beceremediğinizi aklım almıyor! TTNET adına üzüldüm, yazık.

Takip edin!

5 thoughts on “TTNET, Bu Son Sözüm Sana!

  1. aynen kardesim biri 2 günde diğeri 5 günde biri bir hafta sonra acılır dedler ama hala mkullanıcı adımı şifremi bile alamadım tam bir enayi yerine konmaktır bu bir hafta oldu netim bağlanmadı iptal ettireceğim…

  2. merhabalar ttnet grubu…yaklaşık 2.5 yıldır ttnet abonesiyim ben ömrümde böyle bişey görmedim yok kampanyadır yok pakettir yok şudur yok budur deyip başta ben olmak üzere tüm abonelerinizi sömürüyosunuz bahsettiğiniz vaadlerin hepsi palavra neden diyeksiniz 3 ay 10 tl dediniz sadece 1 ay 10 tl ödedim gerisi çok yüksek neden böyle oluyo diye sorduğumda kotanızı aşıyosunuz deyip işin içinden çıkıyosunuz evet aylara bakıldığında kotamı çok aştığım görünüyo ve ben kesinlikle hakkım olan kotamı dahi aşmadığımı kullanan olarak biliyorum her ne yapıyosanız yapıyosunuz kotayı aşmış gösteriyosunuz.28 temmuz son ödeme tarihli olan faturamda 68 tl 25 kuruş geldi herkes duysun görsün oysaki benim kullandığım paket 29tl 90 kuruşluk zannetmeyinki sadece bu ay böyle ben sizin aboneniz oldum olalı maddi olarak kısıtlı yaşayan biri olarak size fazla fazla fatura ödemekten bıktım yazık günah vallahi sizi değiştirmeyi düşünüyorum artık yeter bu kadar tt net rezaleti ya sizden cevap bekliyorum ilgililere duyurulur.

  3. merhaba 16 nisan 2012 tarihi itibariyle ttnet yalın internete 12 ay sözleşmeli modem hediyeli abone oldum ve kabus başladı ilk olarak zyxel modem verdiler 2 gün içinde internet açıldı lakin 30 dakikada bir bağlantım kopuyor zyxe modemi 2 kere değiştirdiler yynet müşteri hizmetlerindeki görevli sorunun modemdemden kaynaklandığını söyledi onun üzerine modemi abone merkezinden değişrirdim yine sorun devam etti 3. kez modem değiştirdim sorun hala devam ediyor ne müşteri hizmetleri 4440375 derdime çare olabildi nede modemi değiştiren abone merkezi 3 milyon nüfuslu bursada eğer ttnet yalın internet hizmeti verecek alt yapısı yoksa neden kampanya yapıp bizi abonesi edip mağdur ediyor siz siz olun sakın ttnet e yaklaşmayın ttnet kurulduğundan bu yana hep bu değişen hiç bişey yok 12 aylık tahattüt sürem bitsin hemen iptal ettireceğim 10 günlük aboneyim çektiğim rezaleti ben bilirim defalarca modemi yeniden kurdum yok olmuyor bu arada zyxel modem varken internet hızım 8 mb olması gerekirken 5 mb geçmedi şu an huawei modem taktılar internet hızım 3 mb düştü bilginiz olsun. huzurum kaçmasın diyorsanız sakın ha sakın ttnet e yaklaşmayın yoksa yanarsınız helede tahattütlü abone iseniz aman

  4. böyle dandik bi internet dünya üzerinde yok paranla rezil olmak diye buna denir sürekli kesintiler sanki dağ başında yaşıyoruz şehrin göbeğinde iğrenç bi internet. ancak ttnete yakışır zaten ucuz ve palavracılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir