Çalışma Hayatı(n/m)a Dair

Üniversite sonrası için sıkıcı planlar yapıyor, iş bulmakta zorlanacağımı düşünüyordum. Fakat planlarım kadar sıkıcı ya da düşüncelerim kadar karamsar bir hayatım olmayacak gibi: benim de beklemediğim bir şekilde ulusal yayın yapan bir televizyon kanalında çalışmaya başladım.

Çalışma hayatımın ilk iki haftası geride kalmak üzere ve her şey yolunda görünüyor.

Çalışma hayatı beklediğimden farklı. Örneğin, insan ilişkileri beklediğimden oldukça soğuk ve hatta gergin. Sanıyorum üniversite yıllarımdaki sıcak dostlukları iş hayatımda bulamayacağım. Buna rağmen işimden memnunum, gün boyu süren haber bültenlerine dünyada olagelen siyasal, sosyal ve kültürel gelişmeleri haberleştiriyorum. Bunun için ulusal ve uluslararası haber ajanslarını sürekli olarak tarıyorum.

İki hafta sonrasında uluslararası ilişkiler uzmanı diploması alacak birisi olarak, en azından şimdilik, bu işten daha iyisini düşünemezdim. Bu işi yaparken hem dünyayı daha iyi tanıyor, izliyor hem de İngilizcemi daha da geliştirme şansım oluyor; üstüne üstlük bir de para kazanıyorum.

İlerleyen aylarda program sunmak ve belki ilerleyen yıllarda program yapmak da istiyorum. Türkiye’de ve dünyada anlatılası o kadar yaşanmışlık var ki bunları değerlendirmemek olmaz!

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir