İGBD’de İnternet Gazeteciliği Eğitimi Sonrası Sertifika Heyecanı

İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği‘nin Bursa Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte düzenlediği “İnternet Gazeteciliği Atölyesi”ne yoğun bir katılımın olduğunu ve atölylenin verimliliğini daha önceki yazılarımda anlatmaya çalışmıştım. İGBD Yön. Kur. Başkanı Levent Özen‘in, İGBD Genel Sekreteri olarak benim ve Tuğçe Çamsarı‘nın eğitim verdiği atölyede 50 gazeteciye “internet gazeteciliği” eğitimi verdildi ve atölyeye katılan bu gazetecilere kendi internet sitelerini yapmalarına yardım edildi.

Dört ay süren atölye çalışmaları sonrasında sıra sertifika törenine geldi. Geçtiğimiz Cumartesi günü, BGC Lokalinde İnternet Gazeteciliği Atölyesi sertifika töreni düzenlendi. Törene, BGC Başkanı Nuri Kolaylı, İGBD Yön. Kur. Başkanı Levent Özen, BGC Genel Sekreteri Sinan Tunç ve Bursa medyasının önde gelen isimleri de katıldılar.

Töreninin açılış konuşmasını yapan, Levent Özen, gelişen teknolojinin sektörleri farklılaştırdığına dikkat çekerek, “Farklılaşan sektörlerin başında basın geliyor. Habercilik, haber alma ve yayma internet ortamına kaymaya başladı. Böylece hız kazanan habercilik, yeni bir mecra kazanmış oldu” dedi.

BGC Başkanı Nuri Kolaylı da, eğitimin yaşamın her evresinde gerekli olduğunu belirterek, “Bursa Gazeteciler Cemiyeti olarak üyelerimizin mesleki eğitimine destek olmaya çalışıyoruz. Bu amaçla organize etiğimiz temel ve orta düzey internet gazeteciliği eğitimine katılan arkadaşlara, bundan sonraki meslek yaşamlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından 2010 – 2011 döneminde gerçekleşen atölye çalışmalarına katılan toplam 23 kursiyere “Temel ve Orta Düzey İnternet Gazeteciliği Eğitimi” katılım sertifikası verildi.

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir