KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni

Nilüfer Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile açılan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” için yapmış olduğum başvuru kabul edilmiş ve sonrasında da mülakata çağırılmıştım. Mülakat sonrasında “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi“ne katılmaya hak kazanmıştım. Tüm bunları daha önce blogumda “KOSGEB’ten Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kazandım” başlıklı yazımda paylaşmıştım.

Konak Kültürevi’nde yapılan 60 saatlik eğitim programında Girişimci Eğitim Uzmanı, değerli hocamız Çevre Yüksek Mühendisi Tülin Tüzün tarafından 57 kursiyere ‘İyi bir iş kurmak için nelere ihtiyaç var, iyi bir girişimci nasıl olur, pazarlama, organizasyon, üretim ve finans’  gibi konularında bilgi verildi.

Eğitim sonrası düzenlenen sertifika törenine Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Ali Karamık ve KOSGEB Müdürü Ahmet Akdağ da katıldı.

Törende konuşan Nilüfer Başkan Yardımcısı Ali Karamık, önce insan felsefesiyle çalışmalarını sürdürdüklerini kaydederek, “Ülkemizdeki işsizliğin azaltılması için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekir. Belediye olarak her zaman girişimcilerin yanındayız” dedi.

KOSGEB Müdürü Ahmet Akdağ ise bu tür projelerin ülkedeki işsizliğin azalmasına büyük katkı sağlayacağını belirterek, “Yapılan bu tür çalışmalar sayesinde birçok insan iş ve meslek sahibi oldu. Bir ülkede girişimci sayısı ne kadar fazlaysa istihdam da o kadar artar. Bu eğitimlere katılan kursiyerlerimiz de umarım başarılı işlere imza atacaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından uzun ve verimli geçen eğitimler sonrasında almaya hak kazandığımız sertifikalarımızı aldık. Şimdi sıra girişicilik ruhuyla kendi işimizin patronu olmaya geldi. Kendi işimin patronu olma fikri kulağıma hoş gelse de bunun için henüz erken olduğunu düşünüyorum. KOSGEB’in 27.000 TL’lik hibe ve 70.000 TL’lik faizsiz kredisini kullanmak için henüz erken, bu hakkımı ilerleyen yıllarda daha verimli bir şekilde değerlendirebileceğim sanıyorum.

 

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir