Aşılması En Zor Engel Zihnimizde

Hayat hepimiz için bir koşu. Ancak bu koşu engelsiz değil. Hayatta aşmamız gereken ve zaman zaman da aşamadığımız engeller var. Bu engellerin büyük bölümünü aşmak mümkün olabiliyor ancak zihinlerimizde oluşturduğumuz engelleri aşmak mümkün değil.

Üniversiteden çok sevdiğim bir dostum, Tuğrul Sarıkaya, henüz öğrencilik yıllarımızda trenle İran’a gitmek istediğini söylemişti. Biz dostları olarak Tuğrul’un İran’a gidebileceğine ihtimal vermedik, çünkü bu istek bizler için fazla ütopik ve engellerle doluydu.

Ancak zaman bizlere yanıldığımızı gösterdi: Tuğrul, önümüzdeki hafta 3 günlük bir tren yolculuğu sonrasında soluğu İran’ın başkenti Tahran’da alacak.Üniversite hayatı boyunca yapmak istediği seyahati gerçekleştirecek.

Eğer Tuğrul da bizler gibi düşünseydi, asla İran’a gidemeyecekti. Bizler İran’a gitmek noktasında zihinlerimizde engeller oluşturduk ve bu engeli aşamadık. Tuğrul’sa böyle bir engel oluşturmadı.

Şimdi düşünüyorum da biz insanlar için aşılması en zor engeller zihinlerimizde yarattıklarımız. Dilerim zihinlerinizde engeller yaratmaz ve hayatınız boyunca tıpkı Tuğrul gibi istediklerinizi yapabilirsiniz.

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir