Aktif İnternet Medyası Derneği’nden Sosyal Medya Söyleşisi

Bursa’da İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği‘nin (İGBD) ardından bu alanda faaliyet göstermek amacıyla kurulan Aktif İnternet Medyası Derneği (AKİMED) ilk söyleşi etkinliğini gerçekleştirdi.

Tüm dünyada olduğu gibi internet gazeteciliği ve sosyal medyanın hızla yaygınlık kazandığı Bursa’da bu alanda mesleki roller üstlenmeyi hedefleyen AKİMED’in ilk söyleşisine gazeteci Hıdır Geviş konuk oldu. Geviş, “Yeni Medya Geleneksel Medyayı Nasıl Zorluyor” ana başlıklı konuşmasında katılımcılarla deneyimlerini paylaştı.

AKİMED Başkanı Özcan Yazıcı, internet medyasına kurumsal kimlik kazandırmayı ve sosyal medya alanında öncü roller üstlenmeyi bu konuda eğitici çalışmalar yapmayı hedefleyen derneğin bu söyleşisine tüm basın mensuplarını ve sosyal medyaya ilgi duyanları davet etmişti.

Yaklaşık 30 kişilik bir grubun katıldığı söyleşiye ben de Olay TV’den iki muhabir arkadaşlarımla kısa bir süreliğine olsa da katıldım.

Söyleşide herkes sosyal medya ve “vatandaş gazeteciliği” deneyimlerini birbirleriyle paylaştı. Ördekli Kültür Merkezi’nin farklı estetiği içerisinde keyifli bir sohbet ortamı oluştu.

İş yoğunluğu nedeniyle geç katılıp, erken ayrılmak zorunda kaldığım söyleşide ne yazık ki Hıdır Geviş ve AKİMED yönetim kurulu üyeleriyle tanışıp, muhabbet etme fırsatı bulamadım. Dilerim AKİMED’in başka bir etkinliğinde tekrar bir araya gelir ve Bursa’da sosyal medyaya dair yapabileceğimiz etkinlikleri masaya yatırırız.

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir