Burger King Kalitesini Kaybediyor

Zararlı olduğunu bilsem de haftada en az üç dört öğün fast food tüketiyorum. Söz konusu hamburger olunca da tercihimi Mc Donald’s ve Burger King’ten yana kullanıyorum. Son yıllardaki başarılı kampanyaları nedeniyle Burger King’e daha fazla ilgi göstersem de son haftalarda yaşadıklarım bu markanın kalitesini sorgulamama neden oluyor.

Burger King’in düzenlediği kampanyalarla fiyatlarını olabildiğince düşürmesini takdir etsem de bu süreçte kalitesini koruyamadığını düşünüyorum. Tüm Türkiye için geçerli midir, bilmiyorum ama en azından Bursa’daki Burger King’ler her geçen gün kalitesini biraz daha kaybediyor.

Whopper, Whopper Jr ve diğer menüler her geçen gün alıştığımız tadlarından biraz daha uzaklaşıyor. Yoğunluk nedeniyle etler ya yanmış ya da neredeyse çiğ servis edilirken malzemeler de azalıyor. Abartmıyorum, son 2 aydır Bursa’da yediğim Whopper Jr.’larda soğan ya unutulmuş ya da bilinçli olarak konulmamıştı. Domates ve ekmeklerse bilindik Burger King kalite ve lezzetinin çok uzağındaydı.

Menülerin yanında ücret ödemeye alıştığımız soslarda ise “sarımsaklı mayonez” sorunu yaşanıyor. Yine Bursa’da hemen hiçbir Burger King’te sarımsaklı mayonez yok. Nedenini sorduğunuzda ise tedarikçi ile sorun yaşandığı yanıtını alıyorsunuz.

Son aylarda yaşadığım tüm bu sorunlar gözüm kapalı güvenebileceğim bir markaya olan saygımı kaybetmeme neden oldu. Burger King’te birşeyler ters gidiyor, dilerim firmanın yöneticileri bunun farkındadırlar.

Takip edin!

2 thoughts on “Burger King Kalitesini Kaybediyor

 1. Burger King,Mc Donald’s ın elinde bulunan 15-25 yaş arası müşteri kitlesini kazanmak için,2 yıl boyunca bazı ürünlerde zararınada olsa kampanyalara gitti..Nitekim istediğinide elde etti diyebiliriz.Son 2 yılda, -bunda Mc Donald’s ın domuz eti skandalının etkiside var diyebiliriz- Burger King,Mc Donald’s Türkiye’nin üstünlüğünü ele geçirmiş durumdaydı..
  Ancak seninde dikkatini çekmiş ki,Burger King Türkiye bu liderliğini yürütemiyor.Gözlemlediğin sıkıntılar emin ol herkesce aynı..Durum sadece lezzette de değil..
  Hizmet kalitesi korkunç derecede kötü.

  Burger King Vodafone ile geçtiğimiz aylarda bir anlaşma yaptı biliyosun.Freezone’lu gençler artık bir kaç kampanyadan yararlanabiliyor..Ki sende biliyorsun,bu büyük şirketler arasındaki anlaşmalar,keskin kurallı,denetime dayalı ve yüksek bütçeli anlaşmalar oluyor.
  Demem şu ki, geçenlerde gittik Zafer Plaza’daki Burger King’e..Kocaman LCD ekranda freezone’luysan gel flan yazıyordu..Aklıma geldi,menülerde mantıklıydı bana göre..siparişimi verdim,sonrasnda belirttim freezone’lyum dedim..Şuan alamazsınız dedi.Neden dedim,cihazımız arızalı dedi..Önce banane dedim..işletme müdürü yapabileceğimiz birsey yok dedi..dedim o zaman neden reklam var,neden benim operatörüm bana reklam msjları yolluyor dedim..Cevap yok..Halbuki bu tarz firmaların çalışma prensibi şudur-müşteri memnuniyeti tam olsun,gerekirse zarar edelim-

  İşletme sorumlusu ilgilenmedi benimle..tabi bende haklarımı bildiğim için,duramadım.
  Ben şimdi alamayacak mıyım.Malesef sorun var beyefendi dedi,sorunmu var dedim tekrar..evet dedi,peki sen neden burdasın dedim,senin görevin sorun çözmek değilmi flan dedim..döndü döndü tamam beyefendi dedi yardımcı olalım dedi..dedim hayır kardesım git bana sikayet formu getir,gitti bulamadım flan dedi,öyle sinirlendirdiler beni yani..Ki bu işletme bursanın en çok ziyaret edilen işletmesi..

  Zaten insanın karnı ne kadar aç olsada,onları görünce tiksiniyor.
  Dikkat et bak..Yerlerde patatesler,kaya kaya çalışıyorlar..arka taraftaki personelin bazılarında bone-maske-eldiven vs yok..Bazen müşterinin yanında tartışıyorlar flan..O kadar itici ki..

  Olabildiğince kaçıyorum oralardan..Mc Donald’s daha kurumsal, daha profesyonel bir şirket..Bunu rahatlıkla gözlemleyebilirsin.İşin fiyat politikasında saklı olduğunu düşünen Burger King kısa zamanda çok büyük yanılgıya uğrayacaktır bence..Çünkü böyle düşünen sadece ben değilim..

  1. Burger King konusunda aynı kaygıları paylaşıyoruz. Senin yaşadıklarını aynı şekilde ben de yaşadım. Bu kadar benzer şeyler yaşamamıez Burger King’tki sorunun kronikleştiğini gösteriyor. Dilerim yarattıkları marka değerini, bu şekilde yere bir etmezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir