İnternette Sektör Yayıncılığı ve RayHaber

Türkiye’de internet gazeteciliği ve blog yazarlığının uzunca bir yolu geride bıraktığını ve bu alanda başarılı olmuş diğer ülkelerle yarışır konuma geldiği bir gerçek. Bugün kısa bir arama yapacak olursanız, oldukça kaliteli internet gazetelerimiz, çok daha kaliteli bloglarımız olduğunu görebilirsiniz.

İnternet gazeteciliği ve blog yazarlığının yaygınlaşmasıyla birlikte internette sektörel yayıncılık da hız kazandı. Herhangi bir sektördeki çalışanların açtıkları bloglar ya da diğer profesyonellerle biraraya gelerek oluşturdukları internet gazeteleri sektörel basılı gazete ve dergilerin yerini aldı, almaya başladı. Gün içerisinde pek çok kez güncellenen bu blog ve internet gazetelerinin artık sektöre yön verdiği bir aşamaya geldik.

Raylı Haberler Bu’ray’a” sloganıyla 1 Aralık 2011’da yayın hayatına başlayan RayHaber de sözünü ettiğim sektörel internet gazetelerinden bir tanesi. Uzun yıllar raylı sistemler alanında çalışmalar yürüten ve  Özen Teknik Danışmanlık’ın CEO’luğunu üstlenen Levent Özen‘in yönetmenliğinde yayınlarını sürdüren RayHaber‘de sektörle ilgili her türlü bilgi ve güncel haberi bulabiliyorsunuz.

Dün RayHaber‘in bürosuna yaptığım ziyarette, Levent Özen‘le projesi hakkında da görüştüm. Henüz bir aydır yayında olmasına rağmen RayHaber‘in gördüğü ilgiden memnun olduklarını belirten Levent Özen, ilerleyen aylarda bu ilginin daha da artacağına inanıyor. Özen, 2023 yılına kadar 29 kente hızlı tren getirilmesi planlanan, bu süreçte 10 bin kilometre ray yolu hattı yapılması düşünülen Türkiye’de RayHaber’in sektörü buluşturacak bir adres olacağını düşünüyor.

Henüz birinci ayını doldurmak üzere olmasına karşın kaliteli içerik ve tasarımıyla büyük ilgi gören RayHaber’in başarılı olmasını, diğer sektörlerdeki profesyonellere iyi bir örnek oluşturmasını diliyorum.

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir