Sosyal Medyada ÇYDD ve Çağdaş Gençlik Çalıştayı Sona Erdi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin düzenlediği üç günlük “Sosyal Medyada ÇYDD ve Çağdaş Gençlik Çalıştayı” sona erdi. Kocaeli’nde düzenenlenen çalıştay’ın son gününde ben de “Sosyal Medya Dünyaya Yön Veriyor” başlıklı bir sunum yaptım.

ÇYDD, Çağdaş Gençlik ve Politik Akademi web sitelerinden canlı olarak da yayınladığımız sunumda aktif olarak sosyal medyada yer almaya başladığım 2007’den bugüne edindiğim deneyimleri, bir gazeteci ve uluslararası ilişkiler uzmanı olarak dinleyicilere aktardım.

Yaklaşık bir buçuk saat süren sumumumda öncelikle “sosyal medya” kavramı üzerine durarak, bunun kültürel ve teknolojik alt yapısını anlatmaya çalıştım. Sonrasında ise sosyal medya aracılığıyla örgütlenen gençlerin önayak olduğu Arap Baharı’nın, Wall Street İşgalcileri’nin ve uluslararası ilişkilerde deprem etkisi yaratan Wikileaks’in üzerinde durdum.

Türkiye’nin çağdaş yarınlarının mimarları arasında saydığım Çağdaş Gençlik’le oldukça yararlı ve keyifli bir çalıştayı geride bıraktığımızı düşünüyorum. Onların konukseverliği, her daim gülen yüzleri ve sosyal medyaya olan ilgileri beni oldukça mutlu etti.

Bu çalıştaya beni davet edip, anlattıklarımı can kulağıyla dinledikleri için, dostum Bahattin Carav başta olmak üzere tüm ÇYDD ailesine teşekkür ediyor ve ilerleyen haftalarda Çağdaş Gençlik’i sosyal medyada daha etkin bir şekilde görmeyi diliyorum.

Takip edin!

One thought on “Sosyal Medyada ÇYDD ve Çağdaş Gençlik Çalıştayı Sona Erdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir