Yeni Bir Yıla “Merhaba” Derken… 2012’ye Dair Plan ve Projeler…

2011’in sona ermesine saatler kaldı. Yaklaşık 9 saat sonrasında 2012’ye “merhaba” diyeceğiz.

Pek çoklarının aksine ben bu yılbaşı için bir program yapmadım. Şu anda evimde yalnız başıma oturmuş, şarap eşliğinde bu satırları yazıyorum.

Mutluyum, sanırım benim yılbaşını kutlama anlayışım bu. İnsan yeni bir yıla girerken yalnız olmalı diye düşünüyorum. Büyük salonlarda tanımadıkları yüzlerce kişiyle birlikte yeni bir yıla zıplayarak girenleri açıkçası pek de anlamıyorum.

Yeni bir yıl, pek çoklarımız için yeni hayaller, yeni umutlar demek… Benim için de öyle. 2012’ye saatler kala hayaller kuruyor, planlar yapıyorum. Bir yandan da geride kalan yıla dair kurduğum hayalleri, yaptığım planları düşünüyorum.

2011’den çok büyük beklentilerim yoktu ancak iki büyük mutluluk yaşadım. Birincisi, üniversiteden başarıyla mezun oldum. İkincisi ise, belki daha da önemli, tam da istediğim gibi bir işim oldu.

Şimdi sırada 2012 var!..

Yeni yıldan beklentilerim geçen yıllara nazaran daha fazla. 2012’nin hayatımın en başarılı ve mutlu yıllarından birisi olmasını istiyorum. Gelecekte kendimi görmek istediğim yeri daha önce “3 Yıl Sonra İstanbul, 10 Yıl Sonra Orta Doğu, 20 Yıl Sonra ABD” başlığıyla yazmıştım. Tüm bu hayallerimi gerçekleştirmek için geride kalan yıllara nazaran daha fazla çalışmalıyım. 7 gün 24 saat çalışmam ve bunu yaparken de mutlu olmayı başarmam gerekiyor.

Haber Merkezi’nde müdürümüz, birgün bana takılmak için “proje adamı” demişti. Sanırım haklı, kafamda projeler oluşturmayı ve bunları hayata geçirmeyi seviyorum. 2012’ye dair de proje ve planlarım var. Öncelikli olarak mevcut projelerimi geliştirmeyi, daha sonra yeni projelere başlamayı planlıyorum:

  • Örneğin, yeni yılda Politik Akademi daha farklı bir tasrımla yayınlarına devam edecek. Bu süreçte Politik Akademi TV de daha etkin ve güncel olacak.
  • Maksat Muhabbet daha güncel bir hal alacak, ayda en az 1 kez muhabbet edeceğiz!..
  • Sinema Sanattır, henüz çok yeni bir proje olmasına karşın 2012’de Türkiye’nin önde gelen sinema ve sanat yayınları arasındaki yerini alacak. Ramazan Düzgün’le birlikte Sinema Sanattır için daha çok çalışacağız.
  • Ve şu anda bu satırları okumakta olduğunuz blogum… 2012’de hayata ve hayatıma dair daha fazla yazmak istiyorum. Ayrıca video blog yayıncılığını da aksattığımın farkındayım, bugünden itibaren haftada en az 1 kez kameranın karşısına geçecek ve kayıtları video blog kategisi altında yayınlayacağım…
  • Kuruluşunda görev aldığım ve halen Genel Sekreterliğini üstlendiğim İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği (İGBD) için de daha fazla zaman ayıracağım. 2012’de İGBD çok daha etkin olacak. Yön. Kur. Başkanımız Levent Özen’le birlikte güzel işlere imza atacağız.
  • İnternet Gazeteciliği ve Blog Yazarlığı kitabım basıma hazır sayılır. Son düzenlemeri Ocak ayı içerisinde tamamlayarak, Şubat ayında kitabın tüm Türkiye’ye dağıtımını sağlayacağım. 2012’de ilk basılı kitabım raflarda olacak.

Tüm bu plan ve projeleri 2012 içerisinde hayata geçireceğim. Ayrıca mesleki anlamda gelişimimi sağlamak için de daha farklı plan ve projelerim var:

  • Klasik anlamda televizyon yayıncılığını baştan sona öğreneceğim. Hem Olay TV’de işin içine girecek hem de Uğur Dündar Televizyon Akademisi’nde bu alanda bilgi ve deneyimlerine saygı duyduğum birkaç isimden ders alacağım.
  • İnternet gazeteciliği ve televizyonculuğunun gelişeceğine ve bu sektörde önemli bir değişim yaşanacağına inanıyorum.  Olmakta olan geçiş sürecinde, teknik bilgi ve deneyim edinmek için interneti kullanacak ve tüm bunları da pratikte kullanacağım.
  • Ve yabancı dil konusu… İngilizce’nin yanı sıra bir dil daha öğrenmek ve her iki dilde de en iyi şekilde okuma, yazma ve konuşma yapabilmek istiyorum. Bunun için hem interneti hem de CouchSurfing‘i kullanacağım. Bolca yabancı müzik, film ve kitap da bu anlamda bana yardımcı olacak.

İşte 2012’ye dair plan, proje ve beklentilerim bunlar. Dilerim bu sıraladığım maddelerin çok daha fazlası hayata geçer ve 2013’e girerken, “geride kalan yıl, hayatımın en mutlu ve başarılı yıllarından bir tanesiydi” diyebilirim. Dilerim siz de 2013’e girerken, “geride kalan yıl, hayatımın en mutlu ve başarılı yıllarından bir tanesiydi” diyebilirsiniz.

Saygılar, sevgiler, mutlu yıllar…

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir