En Lezzetli Restoran: Evinizin Mutfağı…

Lezzetli ve farklı tadlar benim için her zaman önemli oldu. Sanırım bu nedenle de hayatımın hiçbir döneminde zayıf biri olmadım, olamadım. Her zaman iyi yemekler yiyebileceğim mekanlar aradım. Çocukluğu Adana’da geçmiş birisi olarak bu konuda çok da zorlanmadım. Adana’da bulamadığım lezzetleri Gaziantep’te ya da Hatay’da buldum.

Ancak yıllar geçip, yaşım ilerledikçe yeni lezzet arayışları başladı ve artık çocukluğumun o lezzetli yemeklerini de bulamıyordum. Zaten Adana’dan ayrılmış ve önce üniversite, sonra da iş hayatı için Bursa’da kalmıştım. Bursa’da lezzetler sınırlıydı, iskender ve pideli köfte dışında yiyebileceğini özel bir yemek bulmak kolay değildi.

Hal böyle olunca çaresiz mutfağın yolunu tuttum ve kendi yemeğimi kendim yapmaya başladım. Son üç yılda kendimi bu konuda oldukça geliştirdim ancak iş hayatı bu lüksümü de elimden aldı.

Son bir yıldır mutfağa girip, yemek yapacak zaman bulamıyorum. Haliyle de dışarıda birşeyler yemek zorunda kalıyorum. Ancak dışarıda yiyecek doğru düzgün birşeyler de bulmak zor. Çok fazla alternatif var gibi görünüyor ama maalesef öyle değil. Yemek yiyebileceğiniz doğru düzgün biryerler bulmak sandığından çok daha zor.

Son bir yılda afiyetle yediğim yemeklerin sayısı o kadar azaldı ki en lezzetli restoranın insanın kendi evinin mutfağı olduğunu düşünmeye başladım. İnsanın evinin mutfağında yaptığı tadları denemesi, en lüks yemek. Umarım kendi yaptığı yemeği yeme şansı bulan insanlar bunun farkındadır.

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir