En Lezzetli Restoran: Evinizin Mutfağı…

En Lezzetli Restoran: Evinizin Mutfağı…

Lezzetli ve farklı tadlar benim için her zaman önemli oldu. Sanırım bu nedenle de hayatımın hiçbir döneminde zayıf biri olmadım, olamadım. Her zaman iyi yemekler yiyebileceğim mekanlar aradım. Çocukluğu Adana’da geçmiş birisi olarak bu konuda çok da zorlanmadım. Adana’da bulamadığım lezzetleri Gaziantep’te ya da Hatay’da buldum.

Ancak yıllar geçip, yaşım ilerledikçe yeni lezzet arayışları başladı ve artık çocukluğumun o lezzetli yemeklerini de bulamıyordum. Zaten Adana’dan ayrılmış ve önce üniversite, sonra da iş hayatı için Bursa’da kalmıştım. Bursa’da lezzetler sınırlıydı, iskender ve pideli köfte dışında yiyebileceğini özel bir yemek bulmak kolay değildi.

Hal böyle olunca çaresiz mutfağın yolunu tuttum ve kendi yemeğimi kendim yapmaya başladım. Son üç yılda kendimi bu konuda oldukça geliştirdim ancak iş hayatı bu lüksümü de elimden aldı.

Son bir yıldır mutfağa girip, yemek yapacak zaman bulamıyorum. Haliyle de dışarıda birşeyler yemek zorunda kalıyorum. Ancak dışarıda yiyecek doğru düzgün birşeyler de bulmak zor. Çok fazla alternatif var gibi görünüyor ama maalesef öyle değil. Yemek yiyebileceğiniz doğru düzgün biryerler bulmak sandığından çok daha zor.

Son bir yılda afiyetle yediğim yemeklerin sayısı o kadar azaldı ki en lezzetli restoranın insanın kendi evinin mutfağı olduğunu düşünmeye başladım. İnsanın evinin mutfağında yaptığı tadları denemesi, en lüks yemek. Umarım kendi yaptığı yemeği yeme şansı bulan insanlar bunun farkındadır.

Takip edin!
Okan Yüksel

Uluslararası İlişkiler, Medya ve İletişim öğrenimi gördü. Politik Akademi ve Medya Akademi'yi kurdu. İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği'nin (İGBD) kuruluşunda görev aldı. Olay TV'de dış haber editörü olarak profesyonel gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Türk'e katıldı. 2015 ortasında Anadolu Ajansı'nın sosyal medya yöneticisl oldu. Okan Yüksel'in blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü, "İnternet Gazeteciliği ve Blog Yazarlığı" adlı bir kitabı bulunuyor. Uluslararası ilişkiler, medya ve iletişim teknolojileriyle ilgileniyor.

Bir Cevap Yazın

Paylaşım
Daha fazla Projeler
Türkçe Video Bloglar

Üniversitededen bu yana video bloglarla içli dışlıyım. Ciddi bir video blog takipçisi,  hatta yayıncısıyım. (Yayınladığım video bloglara bir göz atabilirsiniz...)...

Daha Kaliteli İşler Yapmak Üzerine…

Blog yazarlığı, internet gazeteceliği, video blog ve podcast yayıncılığı, ulusal bir kanalda dış haber editörlüğü ve en nihayetinde programcılık da...

Politik Akademi Yeni Kalemlerle Güçleniyor: İnan Ketenciler de Politik Akademi’de!..

Politik Akademi yazar kadrosuna yeni isimler eklemeye devam ediyor. 2007′den bugüne “Değiştirmek için anlamak, anlamak için Politik Akademi” sloganıyla yayını...

Kapat