Yeni İşim: Türkiye’nin İlk Uluslararası Raylı Sistemler Dergisini Çıkartıyoruz…

2013’ün benim için farklı bir yıl olması istediğimi yazmış ve ardından da Olay TV’deki dış haber editörlüğü görevimden istifa etmiştim. Amacım Uludağ Üniversitesi’ndeki Yüksek Lisans öğrenimimi tamamlamak ve akademik kariyerimi sürdürmekti. Aslında amacım değişmiş değil, şu anda da en önemli amacım bu. Türkiye’de uluslarararası ilişkiler ya da Orta Doğu denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisiyle çalışıyorum. Bu benim için büyük bir şans ve bunu değerlendireceğim.

Akademik kariyer hedefime karşın medyadan tam olarak koptuğum söylenemez. Olay TV’deki kadar ağır olmasa da öğrenimimi sürdürmeme, sınavlarıma çalışmama müsadece edecek bir işe başladım. Aslında kafamda böyle bir plan ya da proje yoktu. Tek hedefim akademik kariyer ve sınavlardı ancak benim için çok değerli bir isimden gelen teklifi reddedemedim. Türkiye’de raylı sistemler konusunda en büyük kaynak site olan RayHaber‘in kurucusu Levent Özen‘in teklifi üzerine Türkiye’nin ilk uluslararası raylı sistemler dergisini çıkartan ekipte buldum kendimi. Bundan böyle Türkçe ve İngilizce basılacak olan RayHaber / RailyNews dergisinde editör olarak görev alacağım.

İnternet gazeteciliği, televizyon haberciliği derken şimdi de uluslararsı bir dergi projesinin içerisindeyim. Diğer alanlarda olduğu gibi dergicilik konusunda da en büyük şansım bu işi bilen insanlarla yola çıkmış olmam. Ekip o kadar sağlam ki, ilerleyen haftalarda dergi çıktığında bunu gözlerinizle göreceksiniz.

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir