Hem Adanalı hem vejetaryen… Hadi canım…

Hem Adanalı hem de vejetaryen olmak mümkün mü? Kebabın memleketinde doğmak, yaşamak ve buna karşın et yememek olabilir mi? Olur mu, olur… Olacak… Bir Adanalı olarak en azından 1 ay boyunca et ürünleri tüketmeyecek, vejetaryen bir diyet yapacağım. Deneyimlerimi de burada paylaşacağım… 

Vejetaryenliğin yayılması kadar insanlığın sağlığına ve dünyada hayatta kalmalarına fayda sağlayacak başka bir şey yoktur.

İddialı sözler ama söyleyen kişi de iddialı bir isim: Albert Einstein… Einstein bu sözleri 1930’larda dile getiriyor. Bugün düşünce ve zekalarına hayran olduğumuz pek çok isim de vejetaryenlikle ilgili müspet sözler söylemişler. Sözleri okuyunca vejetaryenlik üzerine en az bir kere düşünmek gerektiğine karar verdim. Öyle de yaptım ve en azından bir ay boyunca et yemeyerek kendimi denemeye başladım.

1 Temmuz’da başladığım vejetaryenlik deneyi şu ana kadar oldukça iyi gidiyor. Bugün ikinci gün ve oldukça iyiyim. Ya psikolojik olarak ya da gerçekten fizyolojik sebeplerle vücudumu çok daha iyi durumda hissediyorum.

Yanlış birşeyler yapmamak içinse bolca okuyor ve internetten konuyla ilgili program ile belgeselleri izliyorum. Et yemediğim için alamayacağım protein ve kalsiyumu ikame edecek bitkisel ürünleri belirlemeye çalışıyorum.

Gelişmeleri gün gün olmasa da haftalık olarak yazmayı umuyorum. Bakalım neler olacak? Bir Adanalı olarak hayatımın geri kalanına vejetaryen olarak devam edecek miyim? Cevabı ben de merak ediyorum…

Yazının da sonuna kadar okumuşken, şuna da bir göz atın dilerseniz…

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir