Anadolu Ajansı Instagram’da ilk 3’te

Anadolu Ajansı Instagram’da ilk 3’te

Son bir yıldır yeni medya ekibinde olmaktan mutluluk duyduğum Anadolu Ajansı (AA), sosyal medyadaki başarılarına bir yenisini daha ekledi. AA, dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’da uluslararası haber ajansları arasında ilk üçe girmeyi başardı.

Son bir yılda yüzde 1172 büyüme sağlayan AA, Reuters’ın ardından 160 binden fazla takipçisiyle en fazla takip edilen ikinci uluslararası haber ajansı oldu.

100 ülke, 300 foto muhabiri

Anadolu Ajansı’nın resmi Instagram hesabında dünyanın dört bir yanında görev yapan 300’den fazla foto muhabirinin objektifine yansıyan fotoğraflar arasından geniş bir seçki sunuluyor.

Yeni Medya Haberleri Yayın Yönetmenliği tarafından yönetilen hesapta 100’den fazla ülkeden servis edilen fotoğrafların yanı sıra öykülerine de genişçe yer veriliyor. Takipçiler farklı kültür ve coğrafyalarda yaşanan olaylara, iyi fotoğraflarla tanıklık edebiliyor.

AA, Instagram ve Facebook’ta Türkiye’de de ilk sırada

AA, Türkiye’deki ulusal haber ajansları arasında da “Instagram’da en fazla takipçiye sahip ajans” unvanı taşıyor. Hızla büyümesini sürdüren ajansın 2017 içerisinde dünyada da ilk sıraya yükselmesi bekleniyor.

Anadolu Ajansı, Instagram’da olduğu gibi Facebook’ta da Türkiye’de en fazla beğeniye/takipçiye sahip haber ajansı.  AA, bu mecrada haber, fotoğraf ve video galerileri paylaşıyor.

Anadolu Ajansı’nı siz de takip edin

Anadolu Ajansı popüler ve yeni gelişen tüm sosyal mecralarda takipçilerine 7 gün, 24 saat aralıksız haber veriyor. Siz de Anadolu Ajansı’nı sosyal medyada takip ederek, en doğru habere sosyal mecralarda da ulaşabilirsiniz:

Facebook / www.facebook.com/anadoluajansi

Twitter / www.twitter.com/anadoluajansi

Instagram / www.instagram.com/anadoluajansi

Youtube / www.youtube.com/anadoluajansi

Mobil uygulamalar / App Store – iPhone  App Store – iPad  Google Play

Instagram'da başarılı olmak için
Instagram’da başarılı olmak amacıyla yapılabilecekleri daha önce farklı makalelerde yazmıştım. Instagram fenomenleriyle yaptığım röportajların da yer aldığı çalışmalara ulaşmak için blogumun Instagram kategorisine göz atabilirsiniz.

Takip edin!
Okan Yüksel

Uluslararası İlişkiler, Medya ve İletişim öğrenimi gördü. Politik Akademi ve Medya Akademi'yi kurdu. İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği'nin (İGBD) kuruluşunda görev aldı. Olay TV'de dış haber editörü olarak profesyonel gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Türk'e katıldı. 2015 ortasında Anadolu Ajansı'nın sosyal medya yöneticisl oldu. Okan Yüksel'in blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü, "İnternet Gazeteciliği ve Blog Yazarlığı" adlı bir kitabı bulunuyor. Uluslararası ilişkiler, medya ve iletişim teknolojileriyle ilgileniyor.

9 Yorum

Blogger Bolat Yayın tarihi12:23 am - 2016/05/30

Öneri için teşekkürler…

ekonomi haberleri Yayın tarihi4:15 pm - 2016/06/11

Tesekkurler ellerinize saglik….

Çetin Yüksel Yayın tarihi4:30 pm - 2016/11/11

Aslinda 270 bin takipci bir haber ajansi icin fazla degil diye dusunuyorum..

Logo tasarımı Yayın tarihi6:13 pm - 2016/12/22

Anadolu ajansının hesabını bende takip ediyorum 🙂 beklenmeyecek performans sergiliyorlar.

Kornea Yayın tarihi6:39 pm - 2016/12/28

Fotoğraflar oldukça güzel ve temiz. Hak ediyorlar fazlasıyla.

Ahmet Yayın tarihi3:08 pm - 2018/04/16

Tarafsız paylaşımları ve kısa videoları gerçekten çok güzel

Fatih Yayın tarihi1:34 am - 2019/01/13

Merhaba bizde haber sitemizde AA abonelği kullanmaktayız.

Mehmet Ortaç Yayın tarihi9:28 pm - 2019/04/16

Hayırlı uğurlu olsun diyelim.

seyfettin Yayın tarihi3:12 pm - 2019/05/12

ajanslar olduğu gibi izleyciye aktarılmalı yorum izleyiciye bırakılmalı.

Bir Cevap Yazın

Paylaşım
Daha fazla Instagram, Kariyer & İş Hayatı, Sosyal Medya
Okuyucu odaklı haber sitesi

Okuyucu odaklı haber siteleri, her birisi bir diğerinin tıpkısı haline dönmeye başlayan alternatifleri arasında önemli bir avantaj yakalayacaktır. Bunu başarıyla...

Teröre karşı sorumlu vatandaşın sosyal medya rehberi

Bu makalede sosyal medyada son zamanlarda sıklıkla tanık olduğumuz dezenformasyonun, provokasyonun önüne nasıl geçebileceğimiz üzerinde duracağım. Sorumlu bir vatandaşın provokasyonlara...

Facebook’ta nasıl haber paylaşılır?

Uluslararası bir haber ajansının sosyal medya hesaplarını yönetiyorum. Mesaimin büyük bölümü Facebook ve Twitter’da haber paylaşarak geçiyor. Bugünse sizlere Facebook’a...

Kapat