Barışa Tecavüz Etmek: Pippa Bacca!

Yurdum gündemi maalesef bir utançla daha sarsılıyor: İtalyan sanatçı Pippa Bacca, İtalya‘dan 4 Mart’ta çıkıp otostopla Filistin‘e gitmeyi planlıyor, üzerindeki beyaz gelinliğiyle bir barış mesajını dünyaya duyurmaya çalışıyordu.

Ne yazık ki herşey planladığı gibi gitmedi ve Türkiye‘de tezavüze uğrayarak öldürüldü.

Bu iğrenç durumu Türkiye hiç ama hiç hak etmiyor, etmemeli! Artık böylesine olaylar yurdum topraklarında yaşanmamalı, yolda yardım dileyen her kadına bir hayat kadınıymış muamelesi yapılmamalı!

Bu iğrençliğe sebep olan şahsiyet tüm halkımı ne yazık ki dünya kamu oyu önünde küçük düşürdü. Türk halkı bu utancı ve vizyonu hak etmiyor. Bugün görüyoruz ki, Türk halkı bir delinin kuyuya attığı taşı çıkartma derdinde. İtalyan halkından özürler dileniyor, af dilekleri seslendiriliyor. Tüm bunlar gerekli şeyler, yalnız ölçüyü de iyi belirlemek gerekmekte.

Birileri fırsattan istifade yurdum insanına saldırıyor, herkesi potansiyel tecavüzcü ve katil yerine koyuyor. Bu kadarı da fazla oluyor, unutmamalı ki daha dört beş ay öncesinde Avrupa‘nın göbeğinde yurttaşlarımızın kaldığı bir apartman kundaklanarak onca yurttaşımız öldürüldü.

Nedense Avrupa bu noktada pek de özür dileme gereği duymadı?!

Özür dilenmeli ama bunu eziklik psikolojisiyle değil, insanlık gereği yapmalıyız. Ve hatta bir genç kızımız üzerine Pippa’dan kalan gelinliği giymeli ve onun yarım kalan yolunu tamamlamalı!

Pippa artık hepimizin “gelini” ve bu toprakların insanı. Onu ve özellikle haklı davasını tanıdık, sevdik; barış için onun kadar cesur adımlar atamasak de elimizden geldiğince satırlar yazmaya çalışıyoruz..

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir