İnternet Gazeteciliği Atölyesi

Öncesinde İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği (İGBD) hakkında bilgiler vermiştim. Derneğin yönetim kurulu olarak önümüzdeki süreçte gerçekleştireceğimiz etkinliklerin programını oluşturmuş ve çalışmalara başlamış bulunmaktayız. Gözlemlediğim kadarıyla 2010 ve 2011, İGBD için oldukça yoğun bir yıl olacak.
Yapılacak etkinlikler arasında benim ilgimi İnternet Gazeteciliği Atölyesi çekiyor. İnternet Gazeteciliği Atölyesi, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmelerle mesleklerinde ciddi bir dönüşüm yaşayan gazetecilere yönelik. Yaşanan değişime seyirci kalmayan ya da kalmak istemeyen gazeteciler ile birlikte internet gazeteciliği üzerine fikir alış-verişinde bulunacak ve internet gazeteciliği uygulamaları yapacağız.
 
İnternet Gazeteciliği Atölye‘sine katılan gazetecilere, kendi web sitelerini uzman tasarımcıların yardımıyla oluşturma ve yayınlama olanağı da sağlanacak. Böylelikle Bursa gibi yazılı basının güçlü olduğu bir şehirde, internet gazeteciliği alanında da önemli bir gelişmenin önü açılmış olacak.
İnternet Gazeteciliği Atölyesi, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Toplantı Seminer Odasında, 02.11.2010 tarihinde başlayacak ve 02.12.2010 tarihinde sona erecek. Haftanın Salı ve Perşembe günleri 19:00-20:30 saatleri arasında 15 katılımcı ile gerçekleştirilecek. 300 TL olan katılım ücreti, Bursa Gazeteciler Cemiyeti üyelerinden alınmayacak.
Atölye çalışmalarına katılmak isteyen gazeteciler Bursa Gazeteciler Cemiyeti‘ne başvurarak detaylı bilgi alabilir ya da kayıt yaptırabilirler. Mesleği gazeteci olmayan ya da Bursa Gazeteciler Cemiyeti üyesi olmayan kişiler ise detaylı bilgi için iletisim@okanyuksel.com elektronik posta adresi ile bana başvurabilirler.
Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir