Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay, Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Oldu

Türkiye‘nin önde gelen sosyologlarından, değerli hocam, Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay‘ın önümüzdeki dönemde Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevini üstlenecek olmasının mutluluğunu yaşıyorum.

Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay, 2000 yılında bir prensip kararı alarak Rektör Yardımcılığı görevden ayrılmış ve sonrasında gelen Rektör Yardımcılığı tekliflerini de  kabul etmemişti.

Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay‘ın on yıl sonrasında göreve dönmeyi kabul etmesi biz öğrencileri adına büyük bir sürpriz oldu.  Hocamızın on yıl sonrasında bu kararı almasında Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Medet Mete Cengiz oldukça etkili olmuştur sanıyorum.

Türkiye gibi “ilgililerin bilgisiz, bilgilerin ilgisiz” olduğu bir ülkede Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay gibi bilgili bir insanın üniversite yönetimine katılması, üniversitenin sorunlarıyla ilgilenmesi, Uludağ Üniversitesi adına umut verici.

İlgiyle takip ettiğim akademik çalışmaları, öğrencileri ile diyaloğu ve duruşu ile benim ve öğrencilerinin saygı ve sevgisini kazanan Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay‘a üstlendiği bu görevde başarılar diliyorum.

Takip edin!

One thought on “Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay, Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir