Üniversitelilerle Ekonomi, Sosyal Politika ve Siyaset Konuştuk

Türkiye’nin dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen IV. Uludağ Öğrenci Kulüpleri Arası Diyalog Kongresi sona erdi. Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Topluluğu tarafından düzenlenen ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Kent Konseyi‘nin desteklediği kongre, 6 farklı üniversiteden gelen öğrencilerinin katılımıyla Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Üniversite gençliğinin ülke siyasetine, ekonomisine ve sosyal politikalarına olan duyarlılığını artırmak amacıyla düzenlenen kongrede, üniveriste öğrencileriyle birlikte “ekonomi”, “sosyal politika” ve “siyaset” üzerine konuştuk.

Uludağ Üniverstesi Çalışma Ekonomisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yusuf Alper ve Nilüfer Kaymakamı Ekrem Çalık‘ın da  katıldığı iki günlük kongrede üç oturum gerçekleştirildi. UÜ İktisat Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Şahin‘in yönettiği ‘ekonomi’ başlıklı ilk oturumun ardından “sosyal politika” ve nihayetinde de Politik Akademi Genel Koordinatörü olarak benim başkanlık ettiğim  ‘siyaset’ oturumu gerçekleştirildi.

Kongre’nin “siyaset” başlıklı üçüncü ve son oturumunda üniversitelilerle Türkiye’nin iç ve dış politikasına dair konuştuk. Üniversite gençliğinin Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmelere karşı erdemli bir duruş sergilediğini görmek, ülkemin geleceği adına bana umut ve mutluluk verdi.

Ayrıca mezuniyet sonrasında üniversiteme dönmek, üniversiteli gençlerin Türkiye’nin geleceğini tartıştığı bir oturuma başkanlık etmek de gurur ve mutluluk vericiydi. Bu güzel organizasyon ve davet için  Uludağ Üniversitesi’ne ve özellikle de Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Topluluğu’na teşekkür ediyorum.

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir