eFIRTINA Bursa’yı Ekisi Altına Aldı

İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği (İGBD) İnternet Gazeteciliği Atölyesi’nin ardından Bursalıların karşısına şimdi de eFIRTINA‘yla çıktı. Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) ile birlikte düzenlenen etkinlikte internet teknolojileri, sosyal medya ve benzeri konularda beyin fırtınası yapılacak, yeni proje ve fikirler havada uçuşacak…

eFIRTINA Nedir?

Her Perşembe günü saat 18.30 ila 21.00 arasında Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen etkinlikte alanında uzman isimler Bursalılarla buluşup internet teknolojileri, sosyal medya ve benzeri mecraların sunduğu imkânları anlatacak, gelen soruları yanıtlayacak ve en önemlisi proje fikirlerini paylaşacak.

İlk eFIRTINA’da Google’ın Yeni Politikaları ve Android Masaya Yatırıldı

20 Aralık 2012 Perşembe günü Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen ilk eFIRTINA’ya iki uzman isim konuk oldu. İGBD Yönetim Kurulu Başkanı Levent Özen, Google’ın yaptığı son düzenlemeleri, Mehmet Emin Ertemür ise hayatımızda büyük yer eden Android’i anlattı.

eFIRTINA’nın ilk oturumunda konuşan Levent Özen, Google’da PR’nın artık neden önemi kalmadığını ve web sitelerinin artık hangi kriterlere göre sıralanacağını detaylı bir şekilde anlattı. Zenginleştirilmiş metin üzerinde duran Özen, küçük oynamalarla web sitelerine ya da bloglara nasıl daha fazla ziyaretçi çekilebileceğini uygulayarak gösterdi.

Andorid konusunda Türkiye’nin en yetkin kullanıcıları arasında sayılan Mehmet Emin Ertemür ise “dipsiz bir kuyu dediği Android’te neler yapılabileceğini ve en ilginç uygulamaları anlattı.

eFIRTINA’ya Sizi De Bekliyoruz

Yeni bilgi ve fikirlerin havada uçuştuğu eFIRTINA ilk haftadan Bursa’yı etkisi altına almayı başardı. Bu sürece seyirici kalmak istemiyorsanız sizi de eFIRTINA’ya bekliyoruz!

Etkinlik ücretsiz ve herkese açık olup sadece geliş öncesinde İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği’ni aramanız ya da elektronik posta atmanızı istiyoruz.

27 Aralık 2012 Perşembe günü yapılacak ikinci eFIRTINA’nın konusu “Mobil Uygulama Geliştirme” olarak belirlendi. Eğer bu konuda söyleyecek sözünüz ya da merak ettikleriniz varsa sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Detaylı bilgiyi İGBD web sitesinden, Facebook sayfasından ya da Twitter hesabından alabilirsiniz. Olmadı, bana bir elektronik posta atmanız da yeterli.

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir