Tüm Günü Kütüphanede Geçirmek…

Saat 21.20. Öğle saatlerinde girdiğim kütüphanedeyim hala, çalışıyorum. Pazartesi üç ayrı sunum yapacağım. Prof. Dr. İbrahim Canbolat’tan aldığım Soğuk Savaş Sonrasında Türk Dış Politikası adlı ders için “Soğuk Savaş Sonrası Türkiye’nin AB ile İlişkileri” konulu bir sunumum var.

Ardından Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Topluluğu’nun düzenlediği “Uluslararsı İlişkiler Kongresi”ne katılacağım. Burada da “Arap Baharı’nda Medya ve Dezenformasyon” başlıklı bir sunum yapacağım. Dış Haberler editörü olarak yakından izlediğim süreci üniversiteli arkdaşlarıma anlatacağım. Buradaki oturumun başkanlığını değerli hocam Prof. Dr. Kamuran Reçber yapacak. Kamuran Hoca’nın oturum başkanı olduğu bir kongrede sunum yapmak heyecanlandırıyor beni. Umarım hata yapmam 🙂

Son sunumumu da akşam saatlerinde Prof. Dr. Tayyar Arı’dan aldığım Karşılaştırmalı Uluslararsı İlişkiler Teorileri dersinde yapacağım. Buradaki sunum konum da “Liberalizm’e Ekonomik ve Siyasal Özgürlük Kavramları” olacak.

Şu an için her üç sunum da son haline geldi sayılır ancak yine de eksiklerim var. Dilerim saat 24’e kadar, yani kütüphane kapanmadan her üçünü de bitiririm.

Bu arada profesyonel iş hayatına ara verip, öğrencilik hayatına geri dönmek “paha biçilemez”. Uyukusuz geçecek gecelere ve yoğun çalışma temposuna rağmen öylesine mutluyum ki…

Takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir