Yeni Bir Yıl… Yeni Başlangıçlar…

Yeni Bir Yıl… Yeni Başlangıçlar…

Geçtiğimiz haftalarda, yeni yıla girmeden radikal kararlar alabilirim diye yazmıştım. Öyle de oldu. 19 Mayıs 2011’den bu yana çalıştığım Olay TV’den kendi isteğimle ayrıldım, yani istifa ettim.

Olay TV’de geçirdiğim bir buçuk yıllık süreçte güzel günler yaşadım, çok şey öğrendim. Çok iyi insanlar tanıdım, yeni dostluklar kurdum. Tüm bunları ömrümün geri kalanında unutabileceğimi sanmıyorum.

Ancak yeni bir başlangıç yapmamın vakti de gelmişti. Tebdili mekânda ferahlık vardır diyerek, yeni bir yolculuğa çıkma kararı aldım. Şu anda bu yazıyı üniversite kütüphanesinden yazıyorum. Tahmin edeceğiniz gibi artık akademik kariyerime yoğunlaşacağım.

2007’de üniversiteye ilk başladığımda üç hedefim vardı. Bunlar: dünyanın önde gelen sosyal bilimcilerinden bir tanesi olmak,  iyi bir gazeteci ve hatta başarılı bir yazar olmaktı. Yaşım ilerledikçe bu üç hedefe birden ulaşmanın üniversite birinci sınıfta görüldüğü kadar kolay olmadığını anladım. Ancak mücadeleyi de bırakmak niyetinde değilim.

Uludağ Üniversitesi Uluslararsı İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi’nde Medya İletişim öğrenimi görmem ve Olay TV’de edindiğim gazetecilik deneyimi beni “iyi bir gazeteci olmak” hedefime yaklaştırdı.

Şimdi ise “iyi bir sosyal bilimci olmak” için akademik kariyerime yoğunlaşma zamanım geldi. Medyadan ve gazetecilikten çok kopmadan akademik kariyer basamaklarını adım adım tırmanmak için Uludağ Üniversitesi’ne, üniversiteme geri döndüm.

Anlayacağımız, benim için yeni bir süreç, hatta yeni bir hayat başlıyor… Dilerim pişman olmam.

Takip edin!
Okan Yüksel

Uluslararası İlişkiler, Medya ve İletişim öğrenimi gördü. Politik Akademi ve Medya Akademi'yi kurdu. İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği'nin (İGBD) kuruluşunda görev aldı. Olay TV'de dış haber editörü olarak profesyonel gazeteciliğe başladı. 2014'te Al Jazeera Türk'e katıldı. 2015 ortasında Anadolu Ajansı'nın sosyal medya yöneticisl oldu. Okan Yüksel'in blog, makale ve haber dallarında 6 ödülü, "İnternet Gazeteciliği ve Blog Yazarlığı" adlı bir kitabı bulunuyor. Uluslararası ilişkiler, medya ve iletişim teknolojileriyle ilgileniyor.

3 Yorum

Barış Ünver Yayın tarihi7:47 pm - 2012/12/13

Ne yalan söyleyeyim, üzüldüm ben. Bir planın varsa hiç sorun yok ama inşallah kararın tek seferde verilmiş bir karar değildir.

İlerisi için düşüncelerin neler?

Okan Yüksel Blog » Yeni Bir Yol, Yeni Bir Yolculuk… 2013′e Dair Plan ve Projeler… Yayın tarihi1:16 am - 2013/01/12

[…] için özel bir yıl olsun istedim. Hatta bunun için severek yaptığım işimden istifa ederek ayrıldım. Şu anda önümde uzunca bir yıl uzanıyor ve ben bu süreci en yararlı olacak şekilde […]

2013’e Dair Plan ve Projeler… | okanyuksel.com Yayın tarihi6:59 pm - 2015/10/29

[…] için özel bir yıl olsun istedim. Hatta bunun için severek yaptığım işimden istifa ederek ayrıldım. Şu anda önümde uzunca bir yıl uzanıyor ve ben bu süreci en yararlı olacak şekilde […]

Bir Cevap Yazın

Paylaşım
Daha fazla Kariyer & İş Hayatı
İnternet Gazeteciliği Atölyesi Kaldığı Yerden Devam Edecek

İnternet Gazeteciliği ve Blog Derneği (İGBD) olarak İnternet Gazeteciliği Atölyesi'ne yeniden başlama kararı aldık. Dün Yönetim Kurulu Başkanımız Levent Özen...

2013’e Az Bir Süre Kala Radikal Kararlar Almak Üzerine

Yeni bir yıla girmemize şunun şurasında bir aydan az süre kaldı. 2013, artık ben geliyorum diyor. Yeni yıl yaklaşırken ben...

Politik Forum’a Sizleri De Bekliyoruz

Politik Akademi'de yeni bir bölüm oluşturduk, adına da Politik Forum dedik. Politik Forum'da amacımız okuyucularımızın sitede tüketici değil üretici de...

Kapat