Yeni Bir Yıl… Yeni Başlangıçlar…

Geçtiğimiz haftalarda, yeni yıla girmeden radikal kararlar alabilirim diye yazmıştım. Öyle de oldu. 19 Mayıs 2011’den bu yana çalıştığım Olay TV’den kendi isteğimle ayrıldım, yani istifa ettim.

Olay TV’de geçirdiğim bir buçuk yıllık süreçte güzel günler yaşadım, çok şey öğrendim. Çok iyi insanlar tanıdım, yeni dostluklar kurdum. Tüm bunları ömrümün geri kalanında unutabileceğimi sanmıyorum.

Ancak yeni bir başlangıç yapmamın vakti de gelmişti. Tebdili mekânda ferahlık vardır diyerek, yeni bir yolculuğa çıkma kararı aldım. Şu anda bu yazıyı üniversite kütüphanesinden yazıyorum. Tahmin edeceğiniz gibi artık akademik kariyerime yoğunlaşacağım.

2007’de üniversiteye ilk başladığımda üç hedefim vardı. Bunlar: dünyanın önde gelen sosyal bilimcilerinden bir tanesi olmak,  iyi bir gazeteci ve hatta başarılı bir yazar olmaktı. Yaşım ilerledikçe bu üç hedefe birden ulaşmanın üniversite birinci sınıfta görüldüğü kadar kolay olmadığını anladım. Ancak mücadeleyi de bırakmak niyetinde değilim.

Uludağ Üniversitesi Uluslararsı İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi’nde Medya İletişim öğrenimi görmem ve Olay TV’de edindiğim gazetecilik deneyimi beni “iyi bir gazeteci olmak” hedefime yaklaştırdı.

Şimdi ise “iyi bir sosyal bilimci olmak” için akademik kariyerime yoğunlaşma zamanım geldi. Medyadan ve gazetecilikten çok kopmadan akademik kariyer basamaklarını adım adım tırmanmak için Uludağ Üniversitesi’ne, üniversiteme geri döndüm.

Anlayacağımız, benim için yeni bir süreç, hatta yeni bir hayat başlıyor… Dilerim pişman olmam.

Takip edin!

3 thoughts on “Yeni Bir Yıl… Yeni Başlangıçlar…

  1. Ne yalan söyleyeyim, üzüldüm ben. Bir planın varsa hiç sorun yok ama inşallah kararın tek seferde verilmiş bir karar değildir.

    İlerisi için düşüncelerin neler?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir